Dzisiaj jest wtorek, 24 listopada 2020 r., 329 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
ASAJ
[ZDJĘCIA] Roztańczony, rozśpiewany i sportowy Piknik Mazowsze Seniorom w Kozienicach
Dodał: DL, 19-09-2020 15:59, odsłon: 1240
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W sobotę 19 września, do Ośrodka Turystyki i Rekreacji w Kozienicach przybyli  seniorzy z całego Mazowsza. Znaleźli się oni właśnie w tym miejscu po to, aby doznać sportowych emocji w przygotowanych specjalnie na tę okazję konkurencjach, które zostały przygotowane. To już trzeci taki piknik w naszym mieście. Sportowym zabawom towarzyszył taniec i śpiew. Według wstępnych zgłoszeń internetowych do udziału w pikniku chęć wyraziło ponad 550 seniorów. Sam Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach zgłosił około 190 uczestników.

Reklama oferta nasza w artykułach v2

Piknik rozpoczął się o godzinie 10, gdzie oficjalnego otwarcia imprezy dokonali prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Jacek Bączkowski, przewodniczący rady miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman, a także zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo w Warszawie Mariusz Wajszczak. – Cieszy mnie fakt, że możemy po raz trzeci gościć Państwa na naszej Ziemi Kozienickiej. Hasło „Aktywnie, Zdrowo, Sportowo”, ja tego dzisiaj Państwu życzę. Raduje mnie także to, że taka impreza może Państwa zintegrować. Życzę udanej zabawy – mówił Rafał Sucherman.

 

Później głos zabrał prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Jacek Bączkowski, który odczytał list do seniorów od Adama Struzika, w którym życzył uczestnikom pikniku wspaniałej i udanej zabawy.

 


 Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali (od lewej): zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo Mariusz Wajszczak, prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Jacek Bączkowski oraz przewodniczący rady miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman.

 

Prezes Jacek Bączkowski wyraził głębokie uznanie dla Kozienic i pikników dla seniorów, które tutaj są organizowane, a także zapowiedział, że w Kozienicach za rok odbędzie się kolejna edycja. – Po raz trzeci się już spotykamy. Trzeba powiedzieć, że przy pięknej pogodzie co musi być zasługą Kozienic. Przygotowaliśmy dla seniorów moc atrakcji, zaczynając od różnych konkurencji sportowo-rekreacyjnych. Część z nich była punktowana, dzięki czemu byli wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymali medale i nagrody. Druga część to konkurencje czysto rekreacyjne, w których każdy mógł spróbować swoich sił, niezależnie od wieku. Ważnym aspektem tego wydarzenia były również fantastyczne występy artystyczne. Każdy uczestnik pikniku otrzymał pakiet startowy, w którym znajdują się koszulka, kubek i czapeczka. Chciałbym życzyć seniorom długich lat życia w zdrowiu i oby takich imprez było jak najwięcej  – mówił prezes towarzystwa Jacek Bączkowski.

 

 

Seniorzy rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach. Jedną z nich było łucznictwo.

 

Sportowe emocje

 

Podczas pikniku organizatorzy zadbali o ilość konkurencji, w których występowali seniorzy. Ich gama była szeroka. Uczestnicy pikniku rywalizowali w około 40 konkurencjach. Część z nich tak jak strzelectwo, ergometry wioślarskie, bieg na dystansie 40m, czy pchnięcie kulą i skok w dal odbywały się z podziałem na 3 kategorie wiekowe. Pierwszą kategorią była 55-65 lat, drugą 66-70, a trzecią stanowili seniorzy powyżej 70 roku życia.

 

 

Uczestnicy pikniku uczyli się również obsługi i strzelania z broni ASG.

 

W konkurencjach rekreacyjnych bez podziału na kategorie znalazły się takie atrakcje jak slalom między tyczkami z piłką, albo karling plenerowy. Równo z konkurencjami sportowymi odbywały się zajęcia z instruktorami. Każdy mógł uczestniczyć w zajęciach Nordic walking pod kierownictwem mistrza polski w tej dziedzinie – Krzysztofa Człapskiego, czy także w gimnastyce z piłkami.

 

 

Zaciekła, sportowa rywalizacja odbywała się w biegach na 40 metrów.

 

Zabawa, taniec i śpiew

 

Zmaganiom sportowym towarzyszyły występy artystyczne stowarzyszeń, grup i zespołów seniorów głównie z południowego Mazowsza. Wśród nich znalazły się zespół wokalny Relaks z Kozienic, czy także wolontariat Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury. Na scenie odbyła się również prezentacja wierszy własnego autorstwa Grupy Poetyckiej Erato z Kozienic. Pojawił się także zespół Fantazja, tworzony przez członków Stowarzyszenia Emerytów „Spokojna Jesień Życia”.

 


 

 

Piknik zwieńczyła dekoracja zwycięzców. Najlepsi w danych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe medale, a także nagrody rzeczowe związane ze światem sportu. Organizatorami imprezy byli Samorząd Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także gmina Kozienice, która aktywnie włączyła się w organizację pikniku.

 


 

 

 

 


 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook