Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020 r., 59 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[FOTO] Pielgrzymka z Kozienic jest już w drodze na Jasną Górę
Dodał: DL, 05-08-2019 13:39, odsłon: 2631
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W niedzielę rano wyruszyła 29. kozienicka piesza pielgrzymka do Częstochowy, w której wzięło udział około 60 osób. Pielgrzymi dziennie pokonywać będą 25-30 km, a do Częstochowy dotrą 13 sierpnia.

Organizatorem pielgrzymki kozienickiej jest Parafia pod wezwaniem Świętego Krzyża w Kozienicach. W starcie kozienickiej grupy pielgrzymów aktywny udział wzięli starostwa powiatu kozienickiego Andrzej Jung oraz burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

 

- Po raz już 29 wyruszyliśmy z kozienickiej ziemi. W tym momencie jest nas około 60 osób, ale mamy nadzieję, że jeszcze ktoś dołączy i będzie nas co najmniej tyle co w ubiegłym roku. Jeśli chodzi o przygotowania to trwały one dość długo, bo wymagały dokładnego przygotowanie. Dlatego z tego miejsca bardzo dziękuję Starostwu z Panem Andrzejem Jungiem na czele, który dba o nasze bezpieczeństwo, a także miastu Kozienice za wszelką pomoc. Główną intencją naszej grupy jest modlitwa o wyniesienie Kozieniczanki Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej na ołtarze - mówił ksiądz Wiesław Janowski z parafii Świętego Krzyża w Kozienicach.

 

Przed wyruszeniem w drogę pątnicy otrzymali błogosławieństwo w czasie mszy świętej. Kozienicką pielgrzymkę poprzedziła uroczysta mszą święta, pod przewodnictwem księdza Władysława Sarwy oraz księdza Kazimierza Chojnackiego - proboszczów parafii Świętej Rodziny i Świętego Krzyża. Odbyła się ona 4 sierpnia o godzinie 9.00 w Parafii Świętego Krzyża w Kozienicach.

 

Pierwszym przystankiem kozienickich pątników w drodze do Radomia była Jedlnia. We wtorek 6 sierpnia kozieniccy pielgrzymi dołączą do grupy radomskiej. W tym dniu rozpocznie się radomska pielgrzymka diecezjalna, która wyruszy już po raz 41. Punktem startowym pielgrzymki w Radomiu od trzydziestu lat jest niezmiennie Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu przy ulicy Młyńskiej. Pielgrzymi dziennie pokonywać będą 25-30 km, a do Częstochowy dotrą 13 sierpnia.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Co to jest? Długie, idzie, śpiewa, sra pod krzaki?
05-08-2019, 18:55:14
+ 6
- 5
odpowiedz
na pielgrzymke w garniturze co ty chłopie zapocisz sie ja .....
06-08-2019, 11:34:52
+ 6
0
odpowiedz
Nowicjusz
Parodja :)
06-08-2019, 12:48:19
+ 3
0
odpowiedz
Nowicjusz
celowo przez J :)
06-08-2019, 12:49:55
+ 2
0
odpowiedz

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook