Dzisiaj jest czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 116 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Asaj
fot. I.Światkowska

13 kwietnia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach brali udział w Finale Międzypowiatowym Ziemi Radomskiej w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców, które odbyły się w Jedlińsku. Dziesięcioosobowa grupa młodych biegaczek i biegaczy z PSP 4 z sukcesami reprezentowała nasz powiat.



kategoria: Sport,Aktualności, PSP 4, odsłon: 478
fot. KZ

Piękna wiosenna aura, ruch na świeżym powietrzu i edukacja. Po raz kolejny Nadleśnictwo Kozienice zorganizowało akcję sadzenia lasu, do którego zaprosiło mieszkańców powiatu. Kto brał udział nie żałował, zwłaszcza, że nic tak nie cieszy jak obserwacja własnoręcznie posadzonego drzewa, które wzrasta, kwitnie i coraz głębiej zapuszcza korzenie.



kategoria: Aktualności,odsłon: 571
fot. KDK

Pozostało jeszcze 12 dni, a wciąż brakuje ponad 500 tysięcy złotych. W tej sytuacji nawet najdrobniejsza kwota ma znaczenie. Wszyscy możemy pomóc, żeby uchronić przed amputacją nóżkę czteroletniej Mai Kultys z Kozienic, która od urodzenia boryka się z bardzo rzadką i ciężką chorobą powodującą poważną deformację jej nogi.



kategoria: Aktualności,Top, odsłon: 1919
fot. KZ

Za gimnazjalistami drugi dzień zmagań egzaminacyjnych. W czwartek zmierzyli się z arkuszami z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Jak zwykle zdania co do trudności egzaminów są podzielone, choć wszyscy mieli problem z rozpoznaniem rośliny przy pomocy klucza do oznaczania gatunków.



kategoria: Aktualności,Edukacja, Top, odsłon: 1222
fot. KDK

Grupa Twórcza „VENA”, która działa w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, w grudniu ubiegłego roku obchodziła jubileusz XX-lecia działalności. Taka rocznica to świetna okazja do tego, by swoje prace zaprezentować także poza Kozienicami. Okazja ku temu nadarzyła się w środę, 18 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie została gdzie otwarta została wystawa jubileuszowa.



kategoria: Aktualności,CKA, odsłon: 275
fot. KDK

W środę, 18 kwietnia, odbyło się bardzo wyjątkowe spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, a to za sprawą przypadającego w tym roku jubileuszu 50-lecia Kozienickiej Gospodarki Komunalnej. Z tej okazji, specjalny wykład wygłosił prezes KGK Robert Wojcieszek. W drugiej części spotkania znalazła się również ciekawa prelekcja dotycząca Garbatki-Letnisko.



kategoria: Aktualności,CKA, odsłon: 531
kadr z filmu

W tym tygodniu na najmłodszych widzów czeka premiera filmu familijnego pt. „Wielka wyprawa Oscara”. Dla starszych widzów drugi tydzień z rzędu wyświetlona zostanie nowa odsłona „Tomb Raider”, w której w rolę 21 Lary wciela się Alicia Vikander. Ponadto w repertuarze znajduje się pełen pasji i gniewu thriller „Nigdy cię tu nie było” oraz polski dramat „Twarz”. Z kolei w „Kinie dla seniora” w tym tygodniu obejrzymy szaloną francuską komedię „Pół na pół”.



kategoria: Aktualności,CKA, odsłon: 364
fot. KZ

Dzisiaj uczniowie trzecich klas gimnazjalnych z całej Polski punktualnie o godzinie 9:00 zasiedli do pisanie egzaminu z historii i WOS-u. Był to pierwszy arkusz spośród kilku z jakimi będą musieli się zmierzyć do piątku.



kategoria: Aktualności,odsłon: 762
fot. archiwum

W poniedziałek na całym terenie powiatu kozienickiego prowadzone były działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.



kategoria: Aktualności,Kronika , odsłon: 2766
fot. UG Garbatka-Letnisko

W  miniony weekend już po raz piąty w Garbatce można było usłyszeć dźwięk i słowa Muzyki Sakralnej. Na Warsztatach Liturgicznych, które odbyły się w dniach 13-15 kwietnia uczestnicy nie tylko rozwijali swoje zdolności muzyczne oraz doskonalili swój głos, mogli zapoznać się również ze specyfiką obrzędów kościelnych jakie dokonują się na każdej Eucharystii.



kategoria: Aktualności,Garbatka-Letnisko, odsłon: 294

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook