Dzisiaj jest sobota, 23 lutego 2019 r., 54 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Znajdź czas na śniadanie - akcja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gniewoszowie
Dodał: KamZap, 25-04-2018 08:51, odsłon: 1170
Fot. ZS-P w Gniewoszowie
Fot. ZS-P w Gniewoszowie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Przekonywali o tym uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie podczas akcji "Znajdź czas na śniadanie".

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez uczniów klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w ramach 8. edycji programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" pokazują, że wielu uczniów szkoły podstawowej nie zjada rano śniadania. W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania i pokazania dzieciom znaczenia spożywania  śniadania, placówka ta włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Znajdź czas na śniadanie” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Realizując założenia programu uczniowie poszerzają wiedzę o wartościach odżywczych produktów żywnościowych,  a następnie przygotowują zdrowe śniadanie, które wspólnie spożywają.


Śniadanie rozpoczęło się o 8.20 od wysłuchania piosenki "Śniadanko" w wykonaniu uczennic kl. II Publicznego Gimnazjum. Następnie głos zabrał dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Jarosław Walasek, który przekazał kilka cennych wskazówek na temat potrzeby spożywania śniadań.

W zorganizowaniu akcji czynny udział wzięli rodzice uczniów. Dzięki nim na stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne przekąski, pasty i sałatki warzywno-owocowe.

Dzięki uprzejmości  właścicieli 
wielu piekarni i restauracji nie zabrakło także: świeżo upieczonego chleba razowego na zakwasie, razowych bułeczek, przepysznych naleśniczków, wspaniałych kanapeczek, ciasteczek owsianych czy pysznych przekąsek z twarogu.

         

Akcja dała wszystkim nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grup, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Udział w programie oraz akcji z pewnością przyczynią się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci – w domu i szkole.


Akcję przygotowali: Maria Witek, Edyta Gogacz, Maryla Markiewicz, Lidia Kultys, Marta Słyk, Anna Lewicka i Aleksandra Kicińska. 
W organizację włączył się również dyrektor Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie Elżbieta Łyszcz i gimnazjaliści z klasy II.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Ochotnicy do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Kozienic mogą składać wnioski o przyjęcie do s...
ilustracja, źródło: pixabay.com
W najbliższą niedzielę policjanci na Mazowszu będą prowadzili działania „Prędkość”. Jak sama ...
Fot. Kamil Zapora
Od blisko trzech miesięcy w Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach działa kamera do obserwacji bolid&oac...
Szalony występ zespołu Święta Kurka i Podgrzybki najbardziej spodobał się publiczności, która przyznała im nagrodę specjalną Fot. Kamil Zapora
8 zespołów i solistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stafana Czarnieckiego w Kozi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook