Dzisiaj jest środa, 19 września 2018 r., 262 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Zaproszenie na XV Dożynki Powiatu Kozienickiego „Grabów nad Pilicą 2018”
Dodał: MaG, 23-08-2018 14:54, odsłon: 1297
Dożynki Powiatu Kozienickiego Garbatka-Letnisko 2017
Dożynki Powiatu Kozienickiego Garbatka-Letnisko 2017

Starostwo Powiatowe w Kozienicach i Gmina Grabów nad Pilicą oraz gminy Garbatka-Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Kozienice, Magnuszew i Sieciechów zapraszają 2 września do udziału w XV Dożynkach Powiatu Kozienickiego „Grabów nad Pilicą 2018”.

Uroczystości będące ukoronowaniem trudu rolników z całego powiatu rozpocznie o godz.. 10:00 Msza Święta w kościele pw. Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą, celebrowana przez ks. biskupa Piotra Turzyńskiego Biskupa Pomocniczego Radomskiego. Po niej korowód dożynkowy w asyście Kapeli Ludowej Zdzisława Kwapińskiego przejdzie na plac przy Zespole Szkół w Grabowie nad Pilicą, gdzie odbędzie się uroczyste przekazanie wieńców dożynkowych oraz obrzęd dzielenia chlebem. Wyróżniającym się rolnikom z terenów poszczególnych gmin wręczone zostaną odznaki honorowe Zasłużony dla Rolnictwa oraz rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy.

Po części oficjalnej w programie artystycznym zaprezentują się: Kapela Ludowa Zdzisława Kwapińskiego, Zespół Rokiczanka, Megitza, Liza i Cygańskie Gwiazdy oraz Kabaret z Konopi. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Brathanki.

Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami zorganizowanych przez KRUS oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Mazowiecką Izbę Rolniczą.

Na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu SELEKT. Wśród dodatkowych atrakcji zaplanowano m.in. degustację potraw z patelni plenerowej, stoiska twórców regionalnych, ekspozycje firm, instytucji i stowarzyszeń oraz wesołe miasteczko.

Patronatem Honorowym XV Dożynki Powiatu Kozienickiego „Grabów nad Pilicą 2018” objęli Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. organizatorzy
Już w tę sobotę 22 września w miejscu Zieleniak Pub w Kozienicach (ul. Lubelska 30) czeka nas Jesień Śred...
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego zaprasza do udziału w warsztatach edukacyjny...
Fot. Komenda Wojewódzka Policji
Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu podtrzymują dobrą passę. Roz...
Umowę o dofinansowanie projektu podpisali Rafał Rajkowski członek zarządu województwa mazowieckiego (z prawej) oraz Jarosław Pawlik dyrektor szpitala w Kozienicach (w środku). Z lewej Andrzej Jung, starosta kozienicki. Fot. Urząd Marszałkowski
Dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu kozienickiego i okolic. Już niebawem do szpitala w Kozien...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook