Dzisiaj jest poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 49 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Medal Pro Mazovia dla UTW w Kozienicach w czasie uroczystego zakończenie roku akademickiego
Dodał: KamZap, 09-05-2018 21:24, odsłon: 1839
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach został uhonorowany medalem Pro Mazovia. Został on złożony na ręce dyrektor UTW Elwiry Kozłowskiej Fot. KDK/Kozienice24
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach został uhonorowany medalem Pro Mazovia. Został on złożony na ręce dyrektor UTW Elwiry Kozłowskiej Fot. KDK/Kozienice24

W środę 9 maja w Centrum Kulturalno-Artystycznym miało miejsce uroczyste zakończenie roku akademickiego działającego w Kozienickim Domu Kultury Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku UTW obchodzi swój dziesiąty jubileusz, a jego wspaniałym podkreśleniem było przyznanie Uniwersytetowi medalu Pro Mazovia.

W tym szczególnym dniu sala koncertowo-kinowa CKA wypełniła się po brzegi słuchaczami uniwersytetu, ale także zaproszonymi na tę okazję gośćmi. Wśród nich znaleźli się m.in.: Burmistrz Gminy Kozienice Tomasz Śmietanka, Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Prawda, Wicestarosta Krzysztof Stalmach, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożena Pacholczak, gen. bryg. Jerzy Matusik, a także Krystyna Pączek – przewodniczącą UTW w Warce.

Spotkanie rozpoczęło się od ostatniego w tym roku akademickim wykładu, który wygłosił burmistrz Tomasz Śmietanka. Był on poświęcony wpływowi gminy Kozienice na konkurencyjność podregionu radomskiego i na konkurencyjność własną w kształtowaniu lokalnej jakości życia. Wykład i prezentacja zostały przygotowane przez burmistrza w oparciu o dane GUS i analizę warsztatową. Burmistrz przybliżył też zgromadzonym projekt zabudowy nowego centrum Kozienic przy ul. Warszawskiej.

Podczas zakończenia nie mogło zabraknąć okolicznościowych przemówień. Życzenia udanych wakacji i kolejnych tak pięknych jubileuszy seniorom przekazali zaproszeni goście. 

 


- Hasło miasta głosi: „Kozienice idealne na szczęście”, więc bardzo się cieszę, że widzę Was dzisiaj zdrowych, uśmiechniętych, wyedukowanych i życzę wam, żeby to szczęście przedłużyło się również na okres wakacyjny – mówił wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. Pracowniczych Grzegorz Mierzejewski.

 

- Bardzo się cieszę, że otrzymałam zaproszenie na dzisiejszą uroczystość, tym bardziej, że obejrzałam piękną prezentację stworzoną przez Pana Burmistrza. Jest ona tym bardziej cenna, że powstała w ramach warsztatów, w której uczestniczyli mieszkańcy Kozienic. Przedstawił zatem te sprawy, które są dla mieszkańców ważne. Kto nie ma marzeń i planów, ten nic nie zrobi, a tutaj widziałam, że są plany, wizje i na prawdę jestem pod wrażeniem – powiedziała Bożena Pacholczak. Odczytała także list od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Stuzika po czym złożyła na ręce dyrektor UTW w Kozienicach Elwiry Kozłowskiej medal Pro Mazovia. Medal przyznawany jest przez marszałka Adama Struzika za szczególną działalność i pracę na rzecz rozwoju województwa  mazowieckiego.

 

Oprócz medalu były też podziękowania wręczane przez Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Otrzymali je m.in. przedstawiciele władz samorządowych w tymTomasz Śmietanka, Mariusz Prawda, Elwira Kozłowska, koordynatorka uniwersytetu Izabela Barcikowska – Poździk, członkowie obecnej Rady Słuchaczy: Witold Makarewicz, Krystyna Berezowska, Wiesława Kruszyńska, Alicja Czerska i Stefan Walczak, a także członkowie Rady Słuchaczy poprzednich kadencji.

 


 

Jak co roku były też specjalne podziękowania od dyrektor UTW dla Rady Słuchaczy i nagrody dla najbardziej aktywnych studentów. Otrzymali je Regina Kalbarczyk, Leszek Szwast i Jolanta Borowska. Przygotowano tez podziękowania dla Jana Węska za przygotowanie wykładu w ramach akcji seniorzy – seniorom. Zgromadzeni zostali też poinformowani, że dyrektor UTW i jednocześnie Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska została jako przedstawicielka „Mazowieckiego Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku”  wybrana do Mazowieckiej Rady Seniorów działającej przy Marszałku Województwa Mazowieckiego.

Każda zakończenie roku akademickiego jest okazją do podsumować, a w szczególności kiedy od rozpoczęcie działalności UTW mija dekada. Dyrektor UTW Elwira Kozłowska podkreśliła, że w tegorocznej jubileuszowej edycji zapisanych było 420 słuchaczy. Wciąż zdecydowaną większość stanowią panie - 320, choć panów sukcesywnie przybywa i w tym roku było ich już 90. Coraz więcej jest też studiujących wspólnie małżeństw. W tym roku było ich 51.

 


Jak co roku na zakończenie dyrektor UTW Elwira Kozłowska przedstawiła ostatnie miesiące w liczbach.


Na sam koniec przed zgormadzonymi w sali koncertowo-kinowej mieli okazję wysłuchać koncertu noszącego tytuł „Nie zapomnisz mnie” w wykonaniu Agaty Marcewicz – Szymańskiej wraz z zespołem. Zgromadzeni wysłuchali kilkunastu najbardziej popularnych utworów z przedwojennych polskich  filmów.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
W niedzielę 17 lutego w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbył się kolejny spektakl z cyklu „Poranki...
fot. Monika Rodakowska
W sobotę 16 lutego w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garba...
źródło: Tak-Nie-Obiektywnie
W niedzielę po godzinie 13 przy ulicy Chartowej w ciągu drogi krajowej numer 48 w Kozienicach doszło do w...
W czwartek 28 lutego o godz. 19:00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienica...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook