Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[AKTUALIZACJA] Czy z Kozienic zniknie rehabilitacja?
Dodał: KamZap, 12-02-2018 18:59, odsłon: 4151
fot. KZ
fot. KZ

Dalsze działanie oddziału stacjonarnego rehabilitacji w kozienickim szpitalu był głównym tematem posiedzenia komisji zdrowia i spraw społecznych rady powiatu kozienickiego w poniedziałek 12 lutego.

AKTUALIZACJA: Z powodu wielu pytań od czytelników związanych z artykułem chcemy jeszcze raz podkreślić, że Oddział rehabilitacji nie jest oddziałem prowadzonym przez SPZZOZ w Kozienicach. Oddział rehabilitacji w zakresie stacjonarnym od 2012 roku prowadzony jest przez niepubliczny podmiot Reha-Complex w ramach kontraktu z NFZ w budynku należącym do Szpitala.

 

Od 2012 roku firma REHA – Complex prowadzi w szpitalu w Kozienicach stacjonarny oddział rehabilitacji oraz ambulatorium. W 2014 roku usłyszeliśmy o koncepcji rozpisania nowego konkursu przez NFZ na prowadzenie tej działalności w Kozienicach co wiązało by się z możliwością podpisania z REHA – Complex umowy na nowych warunkach, na których mogliby skorzystać pacjenci. Ostatecznie konkurs został odwołany i od tamtej pory wspomniana firma wciąż świadczy swoje usługi w naszym mieście na starych warunkach sprzed sześciu lat, a kolejne umowy były przedłużane z roku na rok. Tak sytuacja wyglądała aż do teraz, ponieważ z początkiem tego roku zaszły pewne istotne zmiany.

W 2018 roku Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził w końcu przekładany od dawna konkurs, jednak tym razem jego zasięg został rozszerzony na całą południową część województwa Mazowieckiego, czyli swym zasięgiem obejmował aż 9 powiatów. Na drodze konkursu wyłoniono NZOS „Promień” z Mariówki koło Przysuchy i to on będzie beneficjentem środków z NFZ, a co za tym idzie zabraknie pieniędzy na podtrzymanie umowy o prowadzenie oddziału rehabilitacji w Kozienicach.

 

Zmiana niekoniecznie na lepsze


Powyższa zmiana polityki NFZ jest spowodowana programem tzw. sieci szpitali, który zapewnia indywidualne finansowanie oddziałów rehabilitacyjnych prowadzonych przez szpitale w sieci. Problem w tym, że w szpital w Kozienicach takiego oddziału nie prowadzi, a zajmuje się tym wspomniana REHA – Complex, której umowa z NFZ  wygasa z końcem marca, czy to oznacza, że od kwietnia ten oddział w Kozienicach zniknie? Niekoniecznie. W poniedziałek z członkami komisji zdrowia spotkali się przedstawiciele REHA – Complex: Anna Kramer i Adam Kiljanek w celu wypracowania wspólnej strategii kontynuowania współpracy ze szpitalem. Umowa jest ważna jeszcze ponad miesiąc co daje jeszcze czas na podjęcie odpowiednich kroków. Zarówno ze strony Powiatu jak i REHA – Complex pojawiło się kilka pomysłów z czego jeden wydaje się naprawdę obiecujący i daje szanse na powodzenie.

 

W rozmowie brali udział m.in. przedstawiciele REHA - Complex: Anna Kramer i Adam Kiljanek oraz dyrektor kozienickiego szpitala Jarosław Pawlik

 

REHA – Complex prowadzi w szpitalu także ambulatorium i tutaj jak na razie nic się nie zmienia, jednak ze względu na jego charakter nie znajdą tam pomocy osoby, które wymagają całodobowej opieki przez pewien określony czas. Czy zatem będziemy musieli szukać pomocy poza granicami powiatu? Miejmy nadzieję, że nie i starostwo doprowadzi do pomyślnego zakończenia sprawy, a rezultaty powinniśmy poznać już niedługo.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kozieniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury domowej zaatakował swojego brat...
Fot. Zespół Szkół w Kozienicach
W dniach 16-20 stycznia w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyła się...
Obecny dworzec kolejowy w Zajezierzu. Fot. bazakolejowa.pl
Za niespełna 1,5 miliarda złotych ma powstać około 200 nowych dworców w całej Polsce i pięć w regi...
Laureaci z powiatu kozienickiego (od lewej): Krzysztof Wolski, trener Legionu Głowaczów Konrad Wolski, Andrzej Suwała, Mateusz Marchewka i Piotr Łyjak. Fot. Tadeusz Klocek/Echo Dnia
Już po raz 25 "Echo Dnia" zorganizowało Plebiscyt Sportowy. W piątek odbyła się uroczysta gala, w czasie ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook