Dzisiaj jest środa, 14 listopada 2018 r., 318 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Z jednej strony Nowe Centrum z drugiej strony problem z odpadami w mieście. O czym rozmawiali radni miejscy w czasie sesji?
Dodał: KamZap, 28-02-2018 23:16, odsłon: 2881
fot. KZ
fot. KZ

W środę 28 lutego w sali konferencyjnej urzędu miejskiego w Kozienicach miała miejsce XXXIX sesja rady miejskiej, na której uchwalano m.in. zmiany w wieloletniej prognozie finansowej gminy oraz górne stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych.

Jeszcze przed rozpoczęciem obrad miało miejsce odznaczenie medalami par za długoletnie pożycie małżeńskie. W tym roku złote gody obchodzą: Stanisław i Stefania Makuch, Marian i Halina Gwardiak, Jan i Wacława Koprowscy, Tadeusz i Lidia Ambryszewicz, Jan i Zofia Ambroziewicz, Zygmunt i Barbara Michalscy. Państwo Stanisław i Teresa Maciąg natomiast są już ze sobą już 60 lat. Dwie pary, Państwo Gwardiak i Ambroziewicz, nie byli tego dnia obecni na uroczystym wręczeniu medali.

 


Zaraz potem władze samorządowe złożyły podziękowania i wręczyły wyróżnienia zawodnikom i trenerom z kozienickich klubów za wybitne osiągnięcia sportowe w 2017 roku. Wśród nich znaleźli się: Szymon Wielgomas (MG KSO „Hamer”), Krzysztof Kozłowski (MG KSO „Hamer”), Jagoda Kibil (RSSiRON „Start”), Jacek Szczygieł (RSSiRON „Start”), Danuta Woszczek (UKS „Olimp”), Janusz Misztal (UKS „Olimp”), Agnieszka Augustyn (UKS „Olimp”) i Kinga Krawczyk (NKSW „Wulkan”).

 Tego dnia na sesji obecni byli przedstawiciele Polskich Sieci Elektroenergetycznych, którzy przedstawili plany modernizacji linii 400 kV Kozienice-Miłosna w tym postawienie nowych, wyższych i smuklejszych słupów. Pracę mają ruszyć w 2020 roku, a póki co prowadzone są kampanie informacyjne.

 


W programie obrad znalazło się głosowanie nad uchwałą w sprawie planu prac Komisji stałych Rady Miejskiej. W tym miejscu nastąpiło odstępstwo od przewidzianego porządku obrad, ponieważ radny Martin Bożek wyszedł z propozycją zmiany planu pracy Komisji Rewizyjnej przyjętej w czasie jej ostatniego posiedzenia. Chciał wprowadzić dwie dodatkowe kontrole w tym roku: w Ośrodku Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach oraz w Wydziale Infrastruktury pod kątem przetargów, które wygrała firma Maskiner z Lublina. W czasie dziesięciominutowej przerwy członkowie Komisji Rewizyjnej dodali do planu swojej pracy tylko drugą propozycję radnego Bożka.

 Niekrótka dyskusja wywiązała się w czasie omawiania uchwały w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Radnych zainteresował problem ze znalezieniem właściwej metody jej ustalania. Wszystko sprawdza się z braku pomysłu na skuteczne egzekwowanie od obywateli wyrzucania śmieci do „swoich” kontenerów na terenie miasta co jak się okazuje jest w Kozienicach sporym problemem. Można było usłyszeć takie pomysłu jak zamykanie wiat z kontenerami czy nawet czipowanie kontenerów tak jak ma to miejsce we Włoszech. Z pewnością jest to temat, nad którym urząd miejski razem z Kozienicką Gospodarką Komunalną będą musieli się pochylić, choć kłopotu by nie było, gdyby w społeczeństwie panowała większa świadomość na temat gospodarowania odpadami, najskuteczniejsza więc może okazać się lepsza edukacja mieszkańców.


Później radni zajęli się wprowadzeniem poprawek w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Kozienice m.in. w związku z wprowadzeniem nowego przedsięwzięcia – zagospodarowanie przestrzeni miejskiej zlokalizowanej pomiędzy ul. Legionów i Sportową, której łączny koszt ma wynieść ponad 9 mln złotych, z czego w 2018 roku 2,2 mln. Dokładniej o tej inwestycji pisaliśmy w artykule dotyczącym komisji budżetowej.

W czasie interpelacji radni Bożek i Kuźnar skierowali do obecnego na sesji starosty powiatu kozienickiego pytania dotyczące sytuacji szpitala, w tym o realizację programu naprawczego i przyszłości oddziału rehabilitacji. Szczegółowe informacje nt. planu naprawczego ma niedługo przedstawić dyrektor szpitala Jarosław Pawlik, jeśli chodzi natomiast o rehabilitację starosta przedstawił radnym miejskim jakie działania podjął zarząd powiatu w tej sprawie o czym pisaliśmy TUTAJ.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.KSPROCH
Osiem drużyn piłkarskich z rocznika 2006 i młodsi z trzech województw będzie rywalizować w sobotę ...
W tym roku obchodzimy 50 rocznicę Elektrowni Kozienice. Publikowaliśmy już z tej okazji historię przedsię...
Fot. Teatr Powszechny w Radomiu
Kozienicki Dom Kultury organizuje kolejny wyjazd w ramach Teatralnych Podróży. Tym razem uczestnic...
Fot. P.Nowak
W piątek 9 listopada w PSP nr 4 w Kozienicach odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzy...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook