Dzisiaj jest poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wzmożone kontrole na drogach w ostatni weekend wakacji.
Dodał: KamZap, 31-08-2018 13:52, odsłon: 1637

Okres od 31 sierpnia do 2 września to czas wzmożonych powrotów do domów z wakacyjnego wypoczynku. W tym czasie, na drogach całego Mazowsza zwiększona liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących prowadząc działania prewencyjno-kontrolne „Ostatni weekend wakacji”. Funkcjonariusze przede wszystkim zadbają o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, szczególnie w miejscach występowania znaczących utrudnień.

Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na wykroczenia, stanowiące główne przyczyny zdarzeń drogowych, będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, sprawdzać ich trzeźwość, formę i poprawność przewożenia pasażerów, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego przewożenia dzieci w pojazdach. Funkcjonariusze sprawdzą także stan techniczny pojazdów, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Jak czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, policjanci użyją wszelkich dostępnych urządzeń kontrolno – pomiarowych, aby dyscyplinować kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Drogi patrolować będą m.in. nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory i najnowszej generacji laserowe mierniki prędkości rejestrujące obraz. Prowadzone działania koordynowane będą również z powietrza, przez policyjny śmigłowiec.

 

Policjanci nie zapomną też o pieszych i rowerzystach zwracając uwagę na to, w jaki sposób poruszają się po drogach oraz czy rowery są w odpowiedni sposób wyposażone - zwłaszcza w oświetlenie, w porze wieczorowo nocnej.

 

Jednocześnie policja informuje o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t.

31 sierpnia br. w godz. 18:00-22:00 (piątek);

1 września br. w godz. 08:00-14:00 (sobota),

2 września br. w godz. 8:00-22:00 (niedziela).

 

Nawet najlepiej zorganizowane działania policyjne nie zapewnią jednak każdemu bezpieczeństwa – zależy ono w dużej mierze od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości pojazdu oraz zachowania ostrożności na drodze, zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Owocnych łowów.Teraz najwięcej będzie nałądowanych testosteronem dwudziestoletnich "kogucików" w 15 letnich golfach i passatach uszczęśliwiających na siłę otoczenie pieśniami "godowymi" dystybuowanymi za pośrednictwem chińskiego sprzętu audio zainstalowanego w bolidzie:-)Ci bedą gnać a'la szybcy i wściekli.Już paru dziś widziałem.Pałują te rzęchy w zabudowanych setka średnio nie schodzi z blatu.Łapać,karać bez litości.Ludzie z dziećmi rowerami jeżdżą, spacerują a takie kozaczki stwarzają zagrożenie.
31-08-2018, 20:04:32
+ 4
- 4
odpowiedz
Zapomniał wół jak cielęciem był mamusia z tatusiem dali na nowy samochód i co jestem pan nad wszystkimi ci chłopcy dorobili sie własnymi rekami tego co mają jeżdżą czym maja PKS w kozienicach wykorkował fakt przesadzają z prędkością ale konsekwencje tego poniosą to na czym słuchają muzyki to też nie pana intres chyba ze dożuci pan im na lepszy sprzet to w tedy bedziesz decydowac żal dupe sciska ze taki małolat chce dziewczynie zimponować sam mam w domu 20 latka i wiem ze jak sie narobi cały tydzien chce odreagowac po całm tyg to jest młodość wszyscy przez to przechodzilismy i dostawalismy małpiego rozumu w weekend kiedy mają tej muzy słuchac jak załążą rodziny dzieci będą sam jestem po 40stce i lubie głośniej posłuchac muzyki
01-09-2018, 07:47:35
+ 6
- 3
odpowiedz
To zawsze jest "mój interes" kiedy ktoś stwarza zagrożenie na drodze.Chce się zabić - proszę bardzo! Ale niech nie decyduje za innych którzy mają życie przed soba i plany na przyszłość.Na takie rzeczy nie można przymykać oka "bo ktos tam chce zaimponować dziewczynie"...Litości...W ten sposób myśląc raczej obraża kobietę , są inne sposoby.Moja złośliwośc jest celowa i skierowana tylko do tych którzy za nic maja przepisy drogowe.Jezdnia to nie jest miejsce gdzie można "odreagowac" - pokłosie takiego myślenia mijam często w rzarnych workach na poboczu dróg...Średniowiecze,aż włosy staja dęba...
01-09-2018, 09:26:44
+ 4
- 4
odpowiedz
proponuje panu wziąsć władze w swoje rece i wyjsc na ulice i powybijac wszystkich którzy zle spojrzą na pana i niech wszyscy nie przekraczają 50km bo mscicel wychodzi na ulice swiety sie cholera znalazł i nigdy przepisów nie złamał podejrzewam ze jak bym sie za panem przez miasto przejechał dopuscił by sie pan 10 co najmniej wykroczen nie licząc predkosci 51 lub 52 na godz bo to już wykroczenie wiec skoro pan tak pisze łamie pan przepisy na gminie osobiscie ostatnio widziałem jak patrol w kozienicach na batalionów jechał zatrzymał sie koło kolegi policjanta w cywilu z żona patrol odjechał a policjant w cywilu chodził z żoną tam i spowrotem przechodząc w nie dozwolony, miejscu a tamci widzieli go jak to robi ja bym dostał mandat a policjant łazi po drodze jak po pastwisku a co do tej akcij i tak chłopaki bedą stac w krzakach tylko wyłapią komplet mandatów dla komendanta a reszte mają w dupie
01-09-2018, 14:36:22
+ 4
- 2
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. PSP Stanisławice
W PSP Stanisławice trwały półkolonie dla dzieci i młodzieży, które stwarzały   uc...
Ilustracja -  KPP w Kozienicach
Dzisiaj około godz. 8:00 na drodze krajowej nr 79 pomiędzy miejscowościami Bożówka, a Przydworzyce...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...
fot.EC
Lokalne imprezy plenerowe   w okresie letnim to również świetna okazja, aby poobcować co...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook