Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Materiał wyborczy Ireneusz Sitarski
Weekendowe zatrzymania nietrzeźwych kierowców
Dodał: KamZap, 25-06-2018 14:24, odsłon: 1874
Fot. archiwum
Fot. archiwum

Od 22 do 24 czerwca kozieniccy policjanci prowadzili wzmożone działania „Noga z gazu”. Akcja ta skierowana była przede wszystkim wobec kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy kierującym za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Podczas weekendowych działań na terenie całego powiatu kozienickiego, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego współpracowali z jednostkami ościennymi tj. Zwoleń, Białobrzegi, Radom oraz Grójec w ramach akcji „Noga z gazu”.

 

Jak informuje mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach, 22 czerwca około godz. 15:30 w miejscowości Janów policjanci zatrzymali do kontroli 38-latka kierującego pojazdem Kia Carnival, który jechał z prędkością 82 km/h na obszarze zabudowanym. Podczas kontroli od kierującego była wyczuwalna woń alkoholu, dlatego został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wykazał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto podczas kontroli okazało się, że pojazd 38-latka jest niedopuszczony do ruchu. Kierujący stracił uprawnienia do kierowania oraz dowód rejestracyjny. Teraz o dalszym jego losie zadecyduje sąd.

 

Kilka godzin później inny patrol został skierowany do zdarzenia drogowego w gminie Magnuszew. Tam kierujący pojazdem Ford Mondeo na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do kolizji z pojazdem Mercedes A140, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Zgłaszająca zdążyła spisać numery rejestracyjne pojazdu oddalającego się i jechała cały czas za nim, informując o tym policję. Funkcjonariusze ustalili właściciela auta i zatrzymali kierującego tym pojazdem. Jak się tłumaczył 35-latek, który był sprawcą kolizji, oddalił się on z miejsca zdarzenia, ponieważ, chciał uniknąć odpowiedzialności. Po zatrzymaniu, badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało u niego ponad 1,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a teraz sąd zadecyduje o jego dalszej karze.

 

Około godziny 17:00 w miejscowości Bąkowiec, funkcjonariusze podczas dokonywania pomiarów prędkości, zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem Fiat Ducato. 37-latek z powiatu radomskiego jechał z prędkością 106 km/h na obszarze zabudowanym przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Mężczyzna zgodnie z obowiązującymi przepisami stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy, ponadto został ukarany mandatem karnym i nałożone zostały na niego punkty karne.

 

Tego samego dnia około godz. 21:30 dyżurny kozienickiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że od miejscowości Magnuszew w kierunku miejscowości Grabów nad Pilicą porusza się drogą nietrzeźwy kierujący samochodem marki opel. Jeden ze świadków relacjonował, że mężczyzna jadący tym pojazdem wjechał „pod prąd” na rondo, zmuszając innych kierujących do hamowania. Zgłaszający jechał cały czas za tym pojazdem, informując o tym policję. W pewnym momencie pojazd zjechał w polną drogę i tam się zatrzymał. Bardzo dobra postawa obywatelska pozwoliła zatrzymać kierującego, który jak się okazało w wydychanym powietrzu miał niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a kiedy wysiadł z własnego auta, ledwo trzymał się na nogach. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, stracił uprawnienia do kierowania, a o dalszym jego losie zadecyduje sąd.

 

- Nietrzeźwi kierujący, to śmiertelne zagrożenie na polskich drogach. Każda reakcja osób które, zgłaszają takie interwencja, pozwala na zatrzymanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę. Pamiętajmy także, że większość wypadków drogowych spowodowana jest przekraczaniem dozwolonej prędkości. Dla kierowców pod wpływem alkoholu oraz przekraczających dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym nie ma taryfy ulgowej - mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...
Policjanci z powiatu kozienickiego zatrzymali dwóch amatorów perfum. Mężczyźni tym proceder...
Fot. PTTK Kozienice
W sobotę 18 maja odbył się XXI Rajd Nadwiślański zorganizowany przez Oddział PTTK w Kozienicach.
Zespół Enej zagra w Kozienicach. Źródło: oficjalna strona zespołu
1 czerwca czeka nas kolejna edycja imprezy związanej z Puszczą Kozienicką. Jak zwykle możemy spodziewać s...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook