Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Warsztaty rękodzieła świątecznego z udziałem wolontariuszy Enei Wytwarzanie i UTW
Dodał: KamZap, 09-04-2019 19:53, odsłon: 321
Fot. Enea
Fot. Enea

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy to doskonała okazja do radosnych, twórczych spotkań. Takie odbyło się w piątek 5 kwietnia w Przewozie, stając się okazją do przeprowadzenia warsztatów rękodzieła świątecznego. Uczestniczyli w nich zarówno podopieczni ośrodka, jak i wolontariusze Enei Wytwarzanie oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Palmy wielkanocne, bukiety z krepiny, pisanki ze sznurka, karty świąteczne, wianki wielkanocne oraz koszyczki – to wszystko stworzyli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przewozie. Razem z nimi w warsztatach uczestniczyli także wolontariusze Enei Wytwarzanie oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kozienic.

 

Zdaniem Justyny Tkaczyk-Kurek, koordynatora wolontariatu w Enei Wytwarzanie, Wielkanoc to bez wątpienia wyjątkowy czas w roku, dlatego warto podkreślić świąteczny nastrój ozdobami i dodatkami.

– Nawet niewielkie ozdoby mieszkania tworzyć będą świąteczną atmosferę – mówi Justyna Tkaczyk-Kurek. Podczas warsztatów z przygotowanych różnorodnych materiałów powstały palmy wielkanocne, bukiety z krepiny, pisanki ze sznurka, karty świąteczne, wianki wielkanocne oraz koszyczki. Wspólna praca pozwoliła na wymianę doświadczeń, uczestnicy uczyli się od siebie nawzajem nowych metod wykonywania świątecznych ozdób. Wszystko odbywało się w przyjaznej, sympatycznej atmosferze.

 

Po twórczych pracach, efektem których były wspaniałe ozdoby, przyszedł jeszcze czas na smakowity poczęstunek przygotowany przez Eneę Wytwarzanie, a także na wspólne zdjęcia.

 

– Ta akcja była wydarzeniem, które wpisuje się we wspólne działania Enei Wytwarzanie i Gminy Kozienice na rzecz lokalnej społeczności – podkreśla Justyna Tkaczyk-Kurek. W planach są już kolejne działania.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Jarosław Gontarz z Kozienic zainteresował się triathlonami dopiero 5 lat temu, a już ma na swoim koncie ukończenie takich morderczych zawodów jak Iron Man. źródło: Jarosław Gontarz
Kozienicki triathlonista Jarosław Gontarz przygotowuje się właśnie do najważniejszych zawodów w je...
Uroczystości jak zwykle zaczną się w kościele Świętego Krzyża, jednak dalsza ich część różni się od lat ubiegłych. Fot. Kamil Zapora
3 maja cała Polska będzie świętowała 228. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie nowoczesnej konstytucji...
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło po południu w Niedzielę Wielkanocną na terenie gminy Sieciech&oac...
Fot. KP PSP Kozienice
Dzisiaj przed godziną 15:00 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lasu koło Chinowa. Ogień objął ponad 5 ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook