Dzisiaj jest poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Wakacje w Kozienicach. Jakie jest zainteresowanie turystów naszym miastem?
Dodał: KamZap, 10-08-2018 15:58, odsłon: 3964
Fot. Kamil Zapora / A©Arpass
Fot. Kamil Zapora / A©Arpass

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że Kozienice mają dużo do zaoferowania zarówno swoim mieszkańcom jak i gościom. Walory przyrodnicze oraz bogactwo obiektów rekreacyjno-sportowych sprawiają, że jest to miejsce idealne na wypoczynek. Najlepszym dowodem na to są turyści, którzy licznie przyjeżdżają tutaj na urlop. Sprawdziliśmy czy w tym roku było podobnie.

Zainteresowanie wypoczynkiem w kozienickim Ośrodku Rekreacji i Turystyki jest bardzo duże. Na obecną chwilę prawie wszystkie miejsca są zajęte, zarówno w pensjonacie, domkach letniskowych czy na polu namiotowym. Taka sytuacja ma miejsce od początku lipca, a rezerwacje są zajęte już do końca sierpnia. Niewątpliwie jest to związane z wysokimi temperaturami, przy których kąpiel w Jeziorze Kozienickim to czysta przyjemność. Choć w maju i czerwcu nie było dużo gorzej. W tym okresie w ośrodku nad jeziorem udzielono 8522 noclegów.

Jak się przekonaliśmy Kozienice jako cel urlopowy najczęściej są wybierane przez mieszkańców naszego regionu. Zdecydowana większość turystów, z którymi rozmawialiśmy przyjechała do nas z sąsiednich miast. Może to być związane z tym, że Jezioro Kozienickie z Ośrodkiem Rekreacji i Turystyki KCRiS jako jedyne w regionie uzyskało status kąpieliska. Oznacza to, że spełnia wiele restrykcyjnych wymogów, takich jak obecność przynajmniej czterech ratowników wyposażonych w odpowiedni sprzęt oraz pozytywna ocena wody przez Sanepid.

 

- Jesteśmy miłośnikami kempingu i karawaningu, a ten kemping, o numerze 74 należy do Polskiej Federacji, dlatego go namierzyliśmy i tutaj przyjechaliśmy – mówiły pani Ola i Ula z Grójca. – Główną atrakcją z jakiej korzystamy to oczywiście kąpielisko – dodają.

 

- W zeszłym roku przyjechaliśmy tutaj tylko na jeden dzień i tak nam się spodobało, że w te wakacje zabraliśmy ze sobą namioty, żeby dłużej móc cieszyć się pobytem w Kozienicach – mówił pan Marcin z Radomia, który na wypoczynek wybrał się z rodziną.

Potwierdza się stwierdzenie, że kto raz przyjedzie do Kozienic będzie chciał tu wrócić tak jak pani Alicja, również z Radomia. – Pierwszym razem przyjechałam tutaj służbowo, a w tym roku jestem tutaj już po raz jedenasty – przyznaje. – Najbardziej cenię Kozienice za czystość, życzliwych ludzi i doskonałą atmosferę – dodaje.

Zarówno na przyjezdnych jak i miejscowych miłośników zabawy nad wodą czeka zadbana plaża, pomosty i szereg innych atrakcji. Przy samej plaży funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego i leżaków, natomiast na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki znajdują się dodatkowo m.in: siłownia zewnętrzna, korty tenisowe, miejsce kampingowe i miejsce na ognisko, plac zabaw i świetlica.

 


Biała flaga zachęca do szukania ochłody w wodzie w upalne dni.

 

Na przyjezdnych czeka szeroka oferta noclegowa. Pensjonat, domki letniskowe czy pole namiotowe.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. PSP Stanisławice
W PSP Stanisławice trwały półkolonie dla dzieci i młodzieży, które stwarzały   uc...
Ilustracja -  KPP w Kozienicach
Dzisiaj około godz. 8:00 na drodze krajowej nr 79 pomiędzy miejscowościami Bożówka, a Przydworzyce...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...
fot.EC
Lokalne imprezy plenerowe   w okresie letnim to również świetna okazja, aby poobcować co...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook