Dzisiaj jest środa, 15 lipca 2020 r., 197 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
W ramach projektu „Enea dla edukacji” kozienicka młodzież poznawała podstawy elektroniki
Dodał: KamZap, 26-11-2018 17:32, odsłon: 1369
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W poniedziałek 26 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 im. Jana Pawła II oraz Placówce Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach odbyły się bezpłatne warsztaty dla młodzieży „Z elektroniką za pan brat” prowadzone w ramach projektu „Enea dla edukacji”. Celem warsztatów było rozbudzenie zainteresowania uczniów elektroniką, jako przyszłościową dziedziną nauki. Partnerem Enei Wytwarzanie przy okazji tego projektu była Fundacja Energia-Działanie z Kozienic na czele z jej prezes Beatą Smykiewicz-Różycką.

Zarówno Szkoła Podstawowa nr 4 jak i Placówka Socjalizacyjna „Panda” w Kozienicach są partnerami Fundacji Energia-Działanie. Tym razem Fundacja razem z Eneą Wytwarzanie zorganizowała warsztaty z podstaw elektroniki i programowania w ramach projektu „Enea dla edukacji”.

Warsztaty w PSP 4 skierowane były do uczniów klas ósmych i uczniów trzeciej klasy gimnazjum, zaś w „Pandzie” dla najstarszych podopiecznych. W kozienickiej „czwórce” warsztaty odbyły się rano, a w „Pandzie” po południu.


- Współpraca „Pandy” z Fundacją Energia-Działanie rozpoczęła się przy pierwszej Idzie Czerwcowej, w której nasi wychowankowie brali udział jako wolontariusze
– mówiła dyrektor tej placówki Zofia Karaś. – Obecnie cały czas jesteśmy zaangażowani w Idę Czerwcową, lecz dodatkowo Fundacja wspiera nas różnego rodzaju projektami takimi jak ten dzisiejszy – dodaje.


Zajęcia miały charakter wykładowy i czysto praktyczny. Po wprowadzeniu uczestnicy warsztatów sami zasiedli do konstruowania podstawowych obwodów z przygotowanych podzespołów.

- Dzisiaj postaram się wprowadzić młodzież w świat elektroniki. Dotkniemy wszystkich tematów związanych z podstawami na jakich się on opiera – zdradził nam Marcin Śmietanka, pochodzący z Kozienic student czwartego roku wydziału mechatroniki na Politechnice Warszawskiej.

Akcja „Z elektroniką za pan brat” miała za cel rozbudzić w młodzieży pasję do nowej dziedziny nauki, choć akurat w „Pandzie” dla wielu uczestników było to tylko rozszerzenie ich wiedzy w tym zakresie. W warsztatach uczestniczyli bowiem uczniowie klas o profilu matematyczno-informatycznym czy elektrycznym.

Fundacja nie zwalnia

Inna forma działalności Fundacji Energia-Działanie, czyli Ida Czerwcowa również jest organizowana we współpracy z Eneą, jednak w ramach programu „Enea dla zdrowia”. Relację z ostatniej Idy Czerwcowej znajdziecie TUTAJ. Jednak na tym nie koniec, ponieważ prezes Fundacji Beata Smykiewicz-Różycka ma już nowe plany. – Kolejnym krokiem, który zamierzamy podjąć z Eneą w ramach projektu „Enea dla edukacji” jest wspólna akcja z DKMS Polska. Byłoby to kształcenie z zakresu nauk dotyczących krwioobiegu, jego chorób i tego jak te choroby można zwalczać – mówiła nam Beata Smykiewicz-Różycka. Niewykluczone, że świadkami tej akcji będziemy już przy okazji kolejnej Idy Czerwcowej. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje na temat statysty...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają dzieci i mł...
Fot. Muzeum Regionalne w Kozienicach
W dniach od 15 lipca do 23 sierpnia 2020 roku w Muzeum Regionalnym w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikock...
Fot. Rodzina jubilatki
Niecodzienny jubileusz obchodziła Pani Helena Wójcik z Garbatki-Letnisko. Czcigodna Jubilatka 11 l...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook