Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
W Opactwie odbędzie się koncert tegorocznej edycji "Mazowsza w Koronie"
Dodał: KamZap, 08-06-2018 13:14, odsłon: 1345
Zagra Ars Nova. Fot. Anita Kot
Zagra Ars Nova. Fot. Anita Kot

W niedzielę, 17 czerwca, w Opactwie, gmina Sieciechów, o godzinie 17 odbędzie się koncert tegorocznej edycji "Mazowsza w Koronie" pod tytułem "Pieśni pielgrzymów". Wystąpi Zespół Instrumentów dawnych Ars Nova.

Program "Mazowsze w Koronie" to muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej. Taki koncert odbędzie się w Opactwie,w klasztorze Wniebowzięcia NMP. 

Wystąpią Zespół Muzyki Dawnej Ars Nova, który zagra na historycznych instrumentach, takich jak pomort, krumhorn czy viola da gamba i chór Animato z Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Łazach pod batutą Olivii Kaczyńskiej. 

 

Program będzie poświęcony średniowiecznym i późniejszym pieśniom pielgrzymów, zdążających do sanktuariów na terenie całej Europy. Wykonawcy zaproszą słuchaczy do wspólnej muzycznej wędrówki przez polskie sanktuaria, do których od dawna udawały się i udają nadal rzesze pielgrzymów: Częstochowa, Studzianna, Gidel czy Wielka Wola. Na szlaku pojawi się też Trzebnica, do której pielgrzymi przybywali, by oddać hołd św. Jadwidze, patronce Śląska. 

Nie zabraknie również pieśni rozbrzmiewających niegdyś na słynnej Camino – drodze do Santiago de Compostella. Artyści wykonają także pieśni, które, obok kazań, znalazły się w księdze El Libre Vermell w klasztorze Montserrat. 

Publiczność będzie miała okazję usłyszeć ten wyjątkowy repertuar w wykonaniu muzyków specjalizujących się w grze na historycznych instrumentach, takich jak: skrzypce renesansowe, fidel, viola da gamba, pomort czy krumhorn. Szczególne historyczne instrumentarium da wyobrażenie o tym, jak ta intrygująca muzyka mogła brzmieć w przeszłości. Pozwoli też lepiej zrozumieć ją współczesnym odbiorcom i przekonać ich, że muzyka dawna może być nam wyjątkowo bliska. 

Program tegorocznej edycji Mazowsza w Koronie wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Patriotyczne akcenty obecne były w festiwalu Mazowsze w Koronie od początku jego istnienia. Pierwsza edycja projektu upamiętniała 475. rocznicę inkorporacji Księstwa Mazowieckiego do Korony Królestwa Polskiego. Nie mogło ich zabraknąć w jubileuszowym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Podczas czternastu dotychczasowych edycji cyklu Mazowiecki Instytut Kultury, wraz z lokalnym współorganizatorami wydarzeń, przygotował 153. koncerty symfoniczne i kameralne, z udziałem wybitnych solistów, czołowych polskich zespołów muzyki dawnej, zespołów kameralnych, znakomitych orkiestr symfonicznych i kameralnych oraz chórów. 

Współorganizatorami koncertu w Opactwie są Powiat Kozienicki i Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie 

Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie TUTAJ oraz na Facebooku - TUTAJ

Wstęp wolny. 

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja
W piątek 24 maja Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowis...
ilustracja, Pixabay.com
Pogotowie zostało ogłoszone dzisiaj w związku z koniecznością podjęcia działań mających na celu zminimali...
Fot. Kamil Zapora
W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W czwartek 23 maja Kozienice odwied...
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook