Dzisiaj jest niedziela, 20 września 2020 r., 264 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
W kozienickim szpitalu wykonano blisko 1800 testów na koronawirusa
Dodał: DL, 17-06-2020 11:56, odsłon: 2267
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Kozienicach przedstawiła bieżącą sytuację placówki. Obecnie ze względu na COVID-19 zamknięta jest Pracowni Radiologii i USG. W dalszym ciągu funkcjonuje także zakaz odwiedzin. Obecnie 87 pracowników jest nieobecnych w pracy z powodu izolacji, kwarantanny czy zwolnień lekarskich. W placówce wykonano już 1756 testów na koronawirusa.

Dyrekcja szpitala informuje, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obecnie przyjmowani są pacjenci na:


• Oddziale Urologii,


• Oddziale Urazowo-Ortopedycznym,


• Oddziale Chirurgii Ogólnej,


• Oddziale Neurologii,


• Oddziale Ginekologiczno — Położniczym,


• Oddziale Pediatrii,


• Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii,


• Oddziale Otolaryngologii,


• Oddziale Zakaźnym.


Nie przyjmowani są za to pacjenci, tylko do Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii, który obecnie jest poddany sprzątaniu i dekontaminacji. Także na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym nie są przyjmowani pacjenci z zewnątrz ze względu na brak możliwości wykonania diagnostyki obrazowej w tym tomografii komputerowej. Obecnie ze względu na COVID-19 zamknięta jest Pracowni Radiologii i USG.

 

Od 18 maja 2020 roku SP ZZOZ Kozienice został skreślony z „Wykazu podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19” .

 

Realizowane są w dalszym ciągu świadczenia zdrowotne w zakresie: urologii, traumatologii i ortopedii, chirurgii ogólnej, neurologii, ginekologii i położnictwa, pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii, otolaryngologii, chorób zakaźnych.


W drugiej połowie lipca ma rozpocząć się remont traktu porodowego i bloku operacyjnego. Po uzyskaniu zgody Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na czasowe zamknięcie oddziałów zabiegowych, prace remontowo-modernizacyjne zostaną rozpoczęte zgodnie z planem. - Natomiast pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem są kierowani do Izby Przyjęć Oddziału Zakaźnego, gdzie po zbadaniu mogą mieć pobrany materiał biologiczny w kierunku zakażenia koronawirusem, lub nie (o tym decyduje lekarz) - informuje dyrekcja szpitala.

 

W SP ZZOZ w Kozienicach można się rejestrować do Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej telefonicznie lub osobiście. W okresie trwania pandemii COVID-19 zachęcamy wszystkich do rejestracji telefonicznej. Pacjenci mogą korzystać z usług Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w poradniach szpitalnych.


W okresie od kwietnia 2020 do chwili obecnej w SP ZZOZ w Kozienicach, celem pełnej ochrony placówki przed rozprzestrzenianiem się epidemii wykonano 1756 testów SARS-CoV- 2 met. PCR.

 

W SP ZZOZ w Kozienicach można się rejestrować do Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej telefonicznie lub osobiście. - W okresie trwania pandemii COVID-19 zachęcamy wszystkich do rejestracji telefonicznej. Pacjenci mogą korzystać z usług Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w poradniach szpitalnycj - zachęca dyrekcja.

 

Blisko 1800 testów na koronawirusa


W okresie od kwietnia 2020 do chwili obecnej w SP ZZOZ w Kozienicach, celem pełnej ochrony placówki przed rozprzestrzenianiem się epidemii wykonano 1756 testów SARS-CoV- 2 met. PCR.


Laboratorium Analityczne Centralne w SP ZZOZ w Kozienicach działa w pełnym zakresie. Ponadto w Laboratorium Analitycznym Centralnym od dnia 20 maja 2020 roku każdy może wykonać badania na obecność przeciwciał (Anty-SARS- CoV-2) przeciwko zespołowi ciężkiej, ostrej niewydolności oddechowej spowodowanej koronawirusem (SARSCoV-2). Badanie jest testem pomocniczym w określeniu reakcji immunologicznej na SARSCoV-2. Koszt badania wynosi 80 zł.


Od 1 czerwca 2020 istnieje możliwość pobierania materiału do badań molekularnych - wymazowych COVID-19 (PCR) u każdego chętnego pacjenta za odpłatnością. Pobrane próbki wysyłane są do specjalistycznych pracowni diagnostycznych. Koszt tego badania to 560 zł. - Zapraszamy zakłady pracy do zamawiania powyższych testów u swoich pracowników - zaprasza dyrekcja szpitala.

 

W dalszym ciągu obowiązuje zakaz odwiedzin

 

W celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19, w SP ZZOZ dalej obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych oraz bezwzględny zakaz opuszczania oddziałów przez chorych. Zakaz odwiedzin dotyczy także Zakładu Pielęgnacyjno — Opiekuńczego. Informacje o stanie zdrowia pacjenta można otrzymać telefonicznie u lekarzy oddziałów. Wszystkie telefony do oddziałów znajdują się na stronie internetowej szpitala www.szpitalkozienice.pl w zakładce kontakt.


Jak informuje dyrekcja Szpitala Powiatowego w Kozienicach istnieje możliwość przekazania paczki z niezbędnymi rzeczami dla pacjenta hospitalizowanego. Paczki nie mogą one zawierać wartościowych przedmiotów. Podpisane paczki można przekazać na Portierni przy głównym wejściu w godzinach od 1000 do 1500 Paczka, po zawiadomieniu telefonicznym, jest odbierana przez pracownika oddziału lub Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, w którym przebywa dany pacjent. Szpital nie odpowiada za przyjęte paczki.


W SP ZZOZ w Kozienicach pracuje ogółem 497 pracowników medycznych. Obecnie 87 pracowników jest nieobecnych w pracy z powodu izolacji, kwarantanny czy zwolnień lekarskich.

 

Trudności szpitala w Kozienicach


- Stan epidemii to bardzo trudny okres dla SP ZZOZ w Kozienicach, także pod kątem finansowym. Na dzień dzisiejszy na rynku funkcjonują bardzo wysokie koszty asortymentu medycznego, szczególnie sprzętu oraz środków ochrony biologicznej, niezbędnych do ochrony przed COVID-19. Możemy szczerze przyznać, iż w stosunku do lat ubiegłych ceny sprzętu medycznego oraz środków ochrony biologicznej wzrosły 3, a czasem 4-krotne. Wydatki SP ZZOZ Kozienice na środki zabezpieczające w dobie epidemii opiewają już blisko 2 mln. PLN. Ogromne trudności sprawiają także opóźnienia w dostawach, zawieszanie bieżących umów przetargowych przez dostawców czy brak ofert w ogłaszanych przetargach. Powyższe oraz ogromne zużycie asortymentu dla ochrony przed COVID-19 m.in. fartuchów, masek FFP3, ubrań operacyjnych, osłon, czepków obliguje konieczność zakupu niektórych artykułów na podstawie Ustawy z dnia 02.03.2020 r. o przeciwdziałaniu COVID-19, celem niedoprowadzenia do paraliżu szpitala w kluczowych dostawach. Przed każdym tego typu pilnym zakupem SP ZZOZ Kozienice dokonuje uproszczonego szacowania rynku w kilku konkurencyjnych firmach celem uzyskania jak najkorzystniejszej oferty - informuje dyrekcja.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W sobotę 19 września, do Ośrodka Turystyki i Rekreacji w Kozienicach przybyli  seniorzy z całego Maz...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Koduj z Gigantami" to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które było doskonałą okazją do pogłębi...
Fot. KKS Kozienice
Enea pozostaje sponsorem tytularnym Kozienickiego Klubu Siatkówki. Władze klubu podpisały kolejną ...
Fot. Piotr Czyż
Koncert odbędzie się 25 września, piątek, godz.20.00, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej El...
W piątek rano na skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Fabrycznej w Garbatce-Letnisko doszło do zderzenia dw...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod patronatem pary prezydenckie...
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Przebudowany został odcinek drogi powiatowej Wyborów - Basinów w miejscowości Grabów...
Fot. Facebook - MILO Ensemble
„Podróż Dookoła Mózgu” to tytuł koncertu, który odbędzie się w Kozienick...
Fot. archiwum
Szpital Powiatowy w Kozienicach informujee, że po zakończeniu przeprowadzanych prac remontowo – mod...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod patronatem pary prezydenckie...
Fot. Mazovia
Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza konkursu na „Opiekuna...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zapraszają mieszkańców...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
17 września odbyła się już siódma Spartakiada Osób Niepełnosprawnych "Integracja przez akty...
Fot. Ł. Kościelniak (Echodnia.eu)
Piłkarze Energii Kozienice rozegrali zaległe spotkanie w ramach Tymex Ligi Okręgowej. Wysoko wygrali z be...
Michał Pastuszak z zespołem zaśpiewają dla mieszkańców Gminy Kozienice. Koncert on-line pod tytułe...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
for.grafika Grafitornia - Lilianna Kaleta
Wybory do sejmiku w grudniu? Od stycznia przyszłego roku Warszawa wyłączona z województwa? Co...
Fot. CKA
Przed nami pierwszy z trzech koncertów w ramach inicjatywy mieszkańców pn. „Muzyczne ...
Fot. ilustracja/pixabay.com - ilustracja przykładowa
Rozpoczęły się prace na skwerku między ulicami Konarskiego i Głowaczowską. Powstanie tam plenerowa tężnia...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook