W trakcie tegorocznych ferii zimowych grupa uczennic z Zespołu Szkół w Ursynowie pod opieką nauczycieli udali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach.
Podczas krótkiego koncertu wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu odśpiewały kilka pięknych polskich kolęd, aby uczcić dobiegający końca okres świąteczny. Następnie dziewczynki z najmłodszych klas zaprezentowały repertuar z okazji Dnia Babci i Dziadka, wygrywając wesołe melodie na dzwonkach. Na zakończenie występu wszystkie uczennice zaśpiewały głośne „Sto Lat!!!”, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Zwieńczeniem wizyty było podarowanie podopiecznym DPS kolorowych kwiatów z papieru, wykonanych własnoręcznie przez uczennice szkoły.
Wśród mieszkańców kozienickiego Domu Pomocy Społecznej niejedna łza wzruszenia zakręciła się w oku, ale na twarzach zagościły szczere uśmiechy.
Weronika Sobol, red
![]() |
![]() |
![]() |