Dzisiaj jest poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 49 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Trzy zatrzymane prawa jazdy podczas akcji 'Prędkość'
Dodał: KamZap, 09-05-2018 08:00, odsłon: 2086
fot. archiwum
fot. archiwum

W poniedziałek 7 maja na drogach powiatu kozienickiego funkcjonariusze przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

Podczas akcji "Prędkość" kozieniccy funkcjonariusze skontrolowali ponad 60 kierujących pojazdami. Mundurowi ujawnili 58 przypadków niestosowania się do ograniczenia prędkości. Troje kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy. Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, ponieważ nadmierna prędkość jest nadal najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Kozieniccy policjanci, mając na uwadze, zgłaszane przez obywateli zagrożenia, na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące przekroczeń dozwolonej prędkości, codziennie weryfikują informacje dotyczące tych zgłoszeń. Wczoraj podczas akcji prędkość po raz kolejny dokonywali sprawdzeń prędkości w miejscowościach, gdzie takie punkty na mapę zostały naniesione. Niestety wszystkie zostały potwierdzone, a na obszarze zabudowanym kierujący poruszali się prędkością o wiele większą niż 50 km/h.

Do pierwszego rażącego przekroczenia prędkości doszło w miejscowości Bąkowiec. Tam 33-letnia mieszkanka powiatu kozienickiego kierując oplem, na obszarze zabudowanym jechała z prędkością 113 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Kolejny kierujący został zatrzymany w miejscowości Miejska Dąbrowa. 30-latek kierując pojazdem WV Golf, na obszarze zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Następnego kierującego funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Zajezierze. 24-latek kierując WV Sharan, na obszarze zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy przez policjantów i przekazaniem go do organu wydającego, który to decyzją administracyjną cofa uprawnienia na okres trzech miesięcy – przypomina mł. asp. Ilona Tarczyńska.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać, przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
W niedzielę 17 lutego w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbył się kolejny spektakl z cyklu „Poranki...
fot. Monika Rodakowska
W sobotę 16 lutego w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garba...
źródło: Tak-Nie-Obiektywnie
W niedzielę po godzinie 13 przy ulicy Chartowej w ciągu drogi krajowej numer 48 w Kozienicach doszło do w...
W czwartek 28 lutego o godz. 19:00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienica...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook