Dzisiaj jest wtorek, 18 września 2018 r., 261 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
To był bezpieczny weekend majowy na drogach powiatu
Dodał: KamZap, 07-05-2018 15:20, odsłon: 849

W tym roku działania kozienickich policjantów mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym trwały od 27 kwietnia do 6 maja. Jego bilans to 1 wypadek, 20 kolizji drogowych, zatrzymanych 4 nietrzeźwych kierujących oraz 4 prawa jazdy.

Przez cały ten okres policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na wypoczynek. Funkcjonariusze sprawadzali przede wszystkim czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania  z pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów oraz kontrolowali stan trzeźwości kierujących. 

 

W trakcie działań funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek i 20 kolizji drogowych, zatrzymali łącznie 4 nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym. Rekordzista w miejscowości Wola Chodkowska (gm. Kozienice) jechał pojazdem Seat Leon z prędkością 131 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

 

W sobotę około godz. 22:25 w Kozienicach na ul. Warszawskiej funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję. - Jak się okazało 29-latek z Kozienic w swoim organizmie miał niemal 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem - wyjaśnia mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

 

Podczas tegorocznego „długiego majowego weekendu” na terenie powiatu kozienickiego policjanci nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych.

 

Policja apeluje, by ruszając w drogę zadbać o stan techniczny pojazdu i o to, aby w podróż udawać się wyspanym i wypoczętym. Należy również pamiętać, że bez względu na to, jakim pojazdem się poruszamy, nigdy nie wsiadajmy do niego po alkoholu, gdyż każda ilość wypitego alkoholu zmniejsza naszą koncentrację i jest zagrożeniem na drodze nie tylko dla nas samych, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego zaprasza do udziału w warsztatach edukacyjny...
Fot. Komenda Wojewódzka Policji
Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu podtrzymują dobrą passę. Roz...
Umowę o dofinansowanie projektu podpisali Rafał Rajkowski członek zarządu województwa mazowieckiego (z prawej) oraz Jarosław Pawlik dyrektor szpitala w Kozienicach (w środku). Z lewej Andrzej Jung, starosta kozienicki. Fot. Urząd Marszałkowski
Dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu kozienickiego i okolic. Już niebawem do szpitala w Kozien...
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass
W poniedziałek 17 września odbył się IV diecezjalny dzień modlitwy o Beatyfikację sługi bożej Matki Kazim...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook