Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Święto plonów w Garbatce-Letnisko. W niedzielę odbyły się Dożynki Parafialne
Dodał: KamZap, 29-08-2018 22:04, odsłon: 1262
Fot. Mariusz Grotkowski / A©Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski / A©Arpass

W przedostatnią niedzielę sierpnia w Garbatce-Letnisko odbyły się dożynki parafialne. Święto rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. W trakcie obchodów wręczono również statuetkę „Szycha Garbacka” .

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą dziękczynną w kościele parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce-Letnisko, podczas której poświęcono chleb z tegorocznych zbiorów. Mszę celebrował ksiądz prałat Robert Gołębiowski. Kapłan podziękował rolnikom za tegoroczne plony przypominając jednocześnie zebranym, że rolnik to osoba, która karmi cały naród.

 


W trakcie uroczystości kościelnej tegoroczny starosta dożynek Karol Maj wraz z żoną  Joanną Maj przekazali tradycyjny chleb, który został poświęcony.

 

Na zakończenie wójt gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk, sekretarz Teresa Fryszkiewicz oraz przewodniczący rady gminy Włodzimierz Mazur już po raz VIII wręczyli statuetkę „Szycha Garbacka”. W tym roku za zasługi oraz podejmowane inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności, rozwoju i promocji gminy Garbatka-Letnisko wyróżniony został ksiądz prałat Robert Gołębiowski.


- Ksiądz Robert będąc jeszcze na studiach prawa kanonicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, a następnie pracując w Watykanie otaczał troską i pomocą pielgrzymów z naszej parafii. Podczas urlopu uczestniczy w uroczystościach patriotycznych oraz świętach. W swoich homiliach nawiązuje do historii Polski  i jej obecnej sytuacji oraz rozbudza patriotyzm lokalny – mówił wójt Robert Kowalczyk

 

 

Ze względu na pogodę dalsza część uroczystości została przeniesiona wyjątkowo do sali gimnastycznej pobliskiej szkoły podstawowej. Wójt Robert Kowalczyk uhonorował rolników  medalem ministra rolnictwa „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz wręczył drobne upominki. Podczas wspólnego świętowania odbył się koncert Moniki Boras laureatki wielu konkursów młodych talentów i polskich festiwali


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kozieniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury domowej zaatakował swojego brat...
Fot. Zespół Szkół w Kozienicach
W dniach 16-20 stycznia w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyła się...
Obecny dworzec kolejowy w Zajezierzu. Fot. bazakolejowa.pl
Za niespełna 1,5 miliarda złotych ma powstać około 200 nowych dworców w całej Polsce i pięć w regi...
Laureaci z powiatu kozienickiego (od lewej): Krzysztof Wolski, trener Legionu Głowaczów Konrad Wolski, Andrzej Suwała, Mateusz Marchewka i Piotr Łyjak. Fot. Tadeusz Klocek/Echo Dnia
Już po raz 25 "Echo Dnia" zorganizowało Plebiscyt Sportowy. W piątek odbyła się uroczysta gala, w czasie ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook