Dzisiaj jest sobota, 23 marca 2019 r., 82 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Spłoszony koń biegał po ulicach Kozienic. Wrócił już do właściciela.
Dodał: KamZap, 03-08-2018 08:28, odsłon: 2060

Do niecodziennej interwencji doszło wczoraj na ulicach Kozienic, gdzie po ulicy Warszawskiej galopował spłoszony koń. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KPP w Kozienicach, którzy nie tracąc zimnej krwi, uspokoili zwierzę i w sposób bezpieczny przekazali je właścicielowi.

Jak informuje asp. Tomasz Mazur, wczoraj około godz. 7:00 do oficera dyżurnego KPP w Kozienicach na numer alarmowy dzwoniło wiele osób zaniepokojonych biegającym ulicą Warszawską koniem. Sytuacja ta stwarzała realne zagrożenie zarówno dla spłoszonego konia, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Skierowani policjanci, widząc zagrożenie, jakie stanowi zwierzę, w sposób spokojny i profesjonalny podjęli się ujęcia konia. - Zadanie to utrudniał im fakt, że koń nie miał na sobie kantara i uzdy. Nie zniechęciło to jednak funkcjonariuszy, którzy wraz z pracownikiem Stadniny Koni w Kozienicach, wspólnym wysiłkiem wprowadzili konia na trawnik między osiedlowe bloki, uniemożliwiając mu ucieczkę - mówi asp. Tomasz Mazur.

 

W tym samym czasie dzielnicowi KPP w Kozienicach, mając dobre rozpoznanie terenu, ustalili właściciela konia. Jak się okazało, zwierzę zbiegło z gospodarstwa w Holendrach Piotrkowskich, a powiadomiony przez policjantów właściciel był kompletnie zaskoczony oddaleniem się konia. Dzięki sprawnie przeprowadzonej przez policjantów interwencji koń bezpiecznie został przekazany właścicielowi. Szczęśliwy finał tej historii spowodował, że w stosunku do właściciela konia zastosowano pouczenie.

 

- Na szczęście w tym przypadku nic nikomu się nie stało, jednak musimy pamiętać, że spłoszone zwierzę stanowi zagrożenie dla ludzi i dla siebie samego. Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy „kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany” - przypomina asp. Mazur.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. P.Nowak/PSP4
W czwartek 21 marca Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach otworzyła drzwi prze...
źródło: Facebook
Marcel z Kozienic ma 12 lat. Jako małe dziecko cierpiał na nowotwór mózgu. W wyniku operacj...
Fot. Rafał Koczyk
Po długiej przerwie na boiska wybiegną piłkarze czwartej ligi. W najbliższą sobotę Energia Kozienice w re...
Od rana kozienicka policja brać będzie udział w krajowych działaniach „Kaskadowy pomiar prędkości&r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook