Dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 111 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie laureatem Enei Akademii Talentów
Dodał: KamZap, 11-01-2018 14:09, odsłon: 2444

Przedstawiciele świata nauki, sztuki i sportu oraz internauci wybrali zwycięzców pierwszej edycji Enei Akademii Talentów. W gronie najlepszych, którym Fundacja Enea przekaże stypendia i granty znalazło się 22 uczniów oraz 9 szkół, w tym Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie.

Do Enei Akademii Talentów zgłaszali się uczniowie od klas V szkół podstawowych wzwyż  i gimnazjalnych, którzy prezentowali swoje talenty. O granty walczyły również poszczególne placówki oświaty. Każda, która brała udział w konkursie wystawiła swój projekt mający wspierać rozwój zainteresowań uczniów. Programem objęte były dzieci z obszarów, na których Grupa Enea jest szczególnie aktywna biznesowo. Zarówno projekty szkolne i indywidualne można było zgłaszać w trzech kategoriach: nauka, sztuka i sport.

 

Najlepszych uczniów wskazało jury oraz internauci. W gronie zwycięzców znalazło się 22 młodych ludzi, 11 z klas V-VI szkół podstawowych i tyle samo z klas gimnazjalnych. Wszyscy otrzymają stypendia w wysokości 3 000 zł, które w całości będą mogli przeznaczyć na rozwój swoich umiejętności  i pasji.    

 

Natomiast szkoły zostały wyłonione dzięki głosowaniu internetowemu. Wybrane placówki otrzymają granty o wartości 10 000 zł. Wśród nagrodzonych projektów znalazł się ten zgłoszony przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie. Po ogłoszeniu wyników konkursu porozmawialiśmy ze szkolną pedagog Izabelą Wesołowską, która jest jednocześnie osobą reprezentującą projekt.

 

- Projekt z naszej placówki nazywał się „Ruch i zdrowie krokiem do sukcesu” i brał udział w konkursie w kategorii sport.  Grant jaki uzyskamy z tego tytułu zostanie przeznaczony na zakup profesjonalnego sprzętu, który pozwoli na zorganizowanie siłowni. Jest to dla nas bardzo ważne z uwagi na to, że do tej pory w placówce brakowało miejsca do intensywnych ćwiczeń naszych podopiecznych – mówiła Izabela Wesołowska.

 

Projekt opracowany przez nauczycieli w Opactwie z pewnością jest przemyślany i adekwatny do predyspozycji podopiecznych ośrodka, którzy niejednokrotnie odnosili sukcesy w wielu zawodach sportowych nie tylko ogólnopolskich, ale i takich o randze światowej. Nowoczesny sprzęt do ćwiczeń na pewno pozwoli osiągać im jeszcze lepsze wyniki.

 

Opis projektu wraz zadaniem konkursowym możemy zobaczyć TUTAJ.

 

Organizatorami akcji Enea Akademia Talentów są Fundacja Enea oraz Enea SA. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Podkarpacki Kurator Oświaty, Lubuski Kurator Oświaty oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KP PSP Kozienice
Dzisiaj przed godziną 15:00 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lasu koło Chinowa. Ogień objął ponad 5 ...
ilustracja, źródło: KWP w Radomiu
Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełni...
W rundzie jesiennej Energia przegrała u siebie z MKS-em Piaseczno 1:4. Fot. Kamil Zapora
Piłkarze czwartej ligi mazowieckiej o świętach na razie nie myślą. Wszystkie drużyny z regionu radomskieg...
Fot. PSP im. BCh
We wtorek w PSP im. BCh w Ursynowie odbyło się spotkanie, na którym uczniowie zaprezentowali przed...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook