Dzisiaj jest poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 49 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Czerwonce (gm. Grabów nad Pilicą). Sprawca wypadku zatrzymany
Dodał: KamZap, 16-05-2018 13:41, odsłon: 4263
Fot. KPP Kozienice
Fot. KPP Kozienice

Wczoraj informowaliśmy o tragicznym w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty w Czerwonce na drodze wojewódzkiej 730 na terenie gminy Grabów nad Pilicą. Dzisiaj policja poinformowała o zatrzymaniu 27 – letniego sprawcy wypadku, który chcąc uniknąć odpowiedzialności oddalił się z miejsca zdarzenia.  

Do zdarzenia doszło około godz. 4.30 w miejscowości Czerwonka na drodze wojewódzkiej 730 gmina Grabów nad Pilicą. Policjanci zostali wezwani do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Kierujący nieustalonym samochodem potrącił ze skutkiem śmiertelnym 56-letniego rowerzystę i odjechał z miejsca wypadku.

- Policjanci od razu wkroczyli do akcji i rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy oraz samochodu. Ogromna determinacja i zaangażowanie wszystkich policjantów biorących udział w poszukiwaniach doprowadziły do zatrzymania 27-letniego mężczyzny z powiatu zwoleńskiego, podejrzanego o ten wypadek – mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach. Zaledwie po kilku godzinach od zdarzenia był już w rękach policjantów, a schowany w garażu uszkodzony samochód zabezpieczony.

Jak ustalili śledczy, po spowodowaniu wypadku, chcąc uniknąć odpowiedzialności, oddalił się z miejsca zdarzenia i uciekł na swoją posesję ukrywając pojazd w garażu. Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do12 lat. Na wniosek śledczych decyzją sądu, dzisiaj 27-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Kozienicka Policja Apeluje do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy zwłaszcza w nocy na terenie nieoświetlonym i niezabudowanym. Pamiętajmy, że tymi drogami poruszają się również niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści. Pieszym, zaś przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, które mogą uchronić nas przed nieszczęściem na drodze.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
W niedzielę 17 lutego w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbył się kolejny spektakl z cyklu „Poranki...
fot. Monika Rodakowska
W sobotę 16 lutego w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garba...
źródło: Tak-Nie-Obiektywnie
W niedzielę po godzinie 13 przy ulicy Chartowej w ciągu drogi krajowej numer 48 w Kozienicach doszło do w...
W czwartek 28 lutego o godz. 19:00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienica...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook