Dzisiaj jest czwartek, 17 października 2019 r., 290 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Sentymentalne zakończenie roku szkolnego w PSP im. BCh w Ursynowie
Dodał: KamZap, 26-06-2019 12:50, odsłon: 794
Fot. PSP im. BCh w Ursynowie
Fot. PSP im. BCh w Ursynowie

W zeszłym tygodniu podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, w Ursynowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Było podsumowanie minionego roku, polonez i oczywiście mnóstwo wzruszeń.

Miniony rok szkolny w PSP im. BCh w Ursynowie przyniósł wiele wydarzeń edukacyjno-społecznych, ciekawych projektów o charakterze naukowym i nie tylko, edukacyjnych wyjazdów i spotkań z niezwykłymi ludźmi, z których młode pokolenie może czerpać wzorce.

 

Każdy  bowiem miesiąc roku szkolnego oprócz ciężkiej pracy kadry dydaktycznej, rozwijał też potencjał, zainteresowania i umysły uczniów ursynowskiej placówki.

 

Wśród najważniejszych programów i projektów, w których uczniowie wzięli udział można wymienić:  „Kartkę dla Powstańca Warszawskiego”, 27 Finał WOŚP, „Kresowa paczka”, English Teaching”,  „Mały inżynier” i „Klucz do wiedzy w Ursynowie”. Ponadto młodzież odwiedziła takie miejsca jak: Narodowe Centrum Jądrowe, Ogród Botaniczny w Powsinie, Pszczelarska Zagroda Edukacyjna w Mieścisku, Park Rozrywki w Bałtowie, a także poznawali tajemnice Wrocławia. Nie zabrakło ciekawych atrakcji jak np. „Nocki w szkole”, „Rajdu z okazji Dnia Patrona”, festynu ekologicznego i wielu , wielu innych.

 

Był to już dziewiętnasty rok istnienia publicznej szkoły  prowadzonej nie przez gminę, lecz Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci” składającego  się z nauczycieli, pracowników szkoły oraz oczywiście rodziców. Uroczyste zakończenie roku szkolnego również było inne niż wszystkie.

 

W zeszłą środę mury szkoły opuszczali uczniowie gimnazjum i po raz pierwszy, po ostatniej reformie edukacji, absolwenci ósmej klasy podstawówki.  Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, odprawionej na placu szkolnym przez proboszcza parafii w Brzózie ks. Krzysztofa Katanę. Ksiądz proboszcz, który w tym roku prowadził w szkole w Ursynowie lekcje katechezy, przypomniał uczniom o odpowiedzialności za swoje czyny, szacunku wobec innych i samego siebie oraz przestrzegł przed zagrożeniami, które mogą czyhać na młodego człowieka w okresie letnich wakacji.

 

Następnie wszyscy zebrani udali się do sali gimnastycznej, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego przy akompaniamencie muzycznym Piotra Kulika, rozdane zostały nagrody za najlepsze wyniki w nauce. Po radosnej części przyszedł czas , który zawsze wzbudza najwięcej emocji, czyli pożegnanie absolwentów. Gimnazjaliści i ósmoklasiści w towarzystwie swoich młodszych kolegów i koleżanek zatańczyli poloneza.

 


Uroczystości zwieńczone zostały tańcem poloneza.

 

Na koniec cała sala rozbrzmiała śmiechem w czasie oglądania filmu o historii absolwentów w czasie ich nauki w Ursynowie.

 

Małgorzata Maj/redSkontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Wikipedia
Zarybianie Zagożdżonki z udziałem przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego W Warszaw...
O niemal 31% podrożał odbiór odpadów, a do 3,6 tys zł wzrosła dysproporcja między najtańszy...
fot.Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice/FB
W Miejskiej Bibliotece Gminy Kozienice zakończył się projekt „Międzypokoleniowy most tradycji&rdquo...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Kilkanaście stopni ciepła, zachodzące powoli słońce, krótka rozgrzewka i oczywiście wejście do wod...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook