Dzisiaj jest sobota, 24 lutego 2018 r., 55 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Seniorze, nie siedź w domu. Ruszają zapisy na kozienicki UTW
Dodał: MariuszBasaj, 29-08-2017 13:41, odsłon: 860
fot. archiwum
fot. archiwum

Już 13 września rusza dziesiąta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Na wszystkich seniorów czeka bardzo bogata oferta wykładów, fakultetów i innych zajęć.

- Jesień życia to czas spokoju i odpoczynku od pracy zawodowej, ale także czas wielkich możliwości, szansa na dalszy rozwój, uczenie się i poznawanie nowych, nieodkrytych jeszcze obszarów. Idea uczenia się przez całe życie, tak promowana obecnie na całym świecie, przyświeca również naszemu Uniwersytetowi. Dlatego też zapraszamy wszystkich seniorów, którzy chcą nadal się kształcić i aktywnie spędzać czas do Kozienickiego Domu Kultury - mówi dyrektor KDK Elwira Kozłowska.

 

Zapisy - kiedy i gdzie?

 

Zapisy oraz szczegółowe informacje na temat oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego w ramach KDK, odbędą się w dniach od 1 do 12 września, w godz. 9.00-21.00, w punkcie informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), tel. 48 611 07 50.

 

Bogata oferta

 

Zajęcia w pierwszym semestrze roku akademickiego 2017/2018 odbywać się będą w każdą środę, od 13 września do 13 grudnia, w godzinach od 11.00 do 14.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Składać się będą z dwóch wykładów lub wykładu i koncertu edukacyjnego w wykonaniu Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 

W tym roku będzie można m.in. wysłuchać wykładów: burmistrza dra inż. Tomasza Śmietanki, wicestarosty, dra Krzysztofa Stalmacha, prof. Katarzyny Mikockiej-Rachuby z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, prof. Brygidy Helbig-Mischewski - literaturoznawczyni i pisarki, ks. prof. Norberta Pikuły - dyrektora Instytutu Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Przemysława Bednarczyka - historyka i reżysera, Sebastiana Bielaka - podróżnika oraz wielu innych.

 

Ponadto w roku akademickim 2017/2018 dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowane zostaną zajęcia fakultatywne m.in. takie jak: joga, aqua aerobic, nauka pływania, zajęcia taneczne, gimnastyka 50+ z elementami ćwiczeń na piłce, tańce w kręgu, nordic walking, zajęcia teatralne, zajęcia plastyczne, fotograficzne, chór III Wieku, tenis stołowy, zajęcia z brydża, nauka gry na pianinie oraz języki obce: angielski, niemiecki, włoski, hiszpański i rosyjski.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. OPP OJ w Kozienicach
Z okazji dnia św. Walentego OPP "Ogród Jordanowski" zorganizował Turnieje: w piątek 16 lutego Wale...
fot. OPP OJ w Kozienicach
W środę 21 lutego w OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbył się XV Konkurs Ortogra...
fot. archiwum
Coś specjalnego czeka na fanów sportów wodnych. Za dwa tygodnie zapraszamy na pływalni...
fot. KZ
W czwartek 22 lutego w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Kozienicach miała miejsce XXXIX sesja ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook