Dzisiaj jest niedziela, 23 lutego 2020 r., 54 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Ruszam się z Eneą – będę zdrowy
Dodał: MaG, 29-10-2019 13:26, odsłon: 578
fot.Enea
fot.Enea

18 października 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. W.B. Głowackiego w Brzózie zrealizowany został projekt pn. Ruszam się z Eneą – będę zdrowy w ramach programu grantowego Fundacji Enea Potęga pomocy.

Sport to doskonała metoda, by pozbyć się stresu, złagodzić zgromadzone napięcia i zrelaksować się po całym dniu zajęć lekcyjnych czy pracy. Dotleniony, wypoczęty i zregenerowany organizm lepiej radzi sobie z przeszkodami natury fizycznej i psychicznej. Szczególnie relaksujące mogą okazać się sporty uprawiane na świeżym powietrzu, które zapewniają zbawienny kontakt z naturą. Regularne ćwiczenia wzmacniają nasze mięśnie i stawy, dzięki czemu możemy cieszyć się ich sprawnością przez długie lata. Mamy większe szanse na to, że zachowamy samodzielność i niezależność do późnej starości. Zmniejszamy również ryzyko chorób cywilizacyjnych w przyszłości. Choroba wieńcowa, zawał serca, cukrzyca czy otyłość – to tylko niektóre schorzenia, których możemy uniknąć regularnie uprawiając sport. Nie bez znaczenia jest też to, iż podczas wspólnie spędzonego czasu wśród znajomych, przyjaciół, rodziny umacniamy nasze więzi oraz rezygnujemy z biernego spędzania czasu. Najmłodsi uczą się również zdrowej rywalizacji.

 Projekt pod hasłem Ruszam się z Eneą – będę zdrowy zrealizował osiągnięcie wyżej wymienionych efektów poprzez organizację całodniowego turnieju sportowego dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Podczas wydarzenia odbyła się rywalizacja rodzinna w wielu dyscyplinach sportowych, pogadanki z nauczycielami oraz wystąpienie dietetyka, mgr Karoliny Zapory z Poradni Dietetycznej Dobry Dietetyk, na temat zdrowego trybu życia. Nie obyło się bez konkursów z nagrodami, zdrowego poczęstunku przygotowanego wspólnie przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Realizacja projektu zakładała podniesienie świadomość potrzeby uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom uznania za udział w projekcie. Dyrektor placówki, Dariusz Pronobis, przekazał podziękowania dla pomysłodawców przedsięwzięcia i tym samym pracownikom Wydziału Ochrony Środowiska Enei Wytwarzanie, Agnieszce Paluszek oraz Barbarze Nabożny-Adamiec. Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Fundacji Enea. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
„Minimalizacja występowania na terenie powiatu kozienickiego wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF&r...
Ciekawy pojedynek sparingowy czeka w sobotę piłkarzy Energii Kozienice. Zmierzą się oni z czwartoligową L...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na czas ferii zimowych oferował szeroki wachlarz możliwośc...
Być w domu, zdać się na swoją samodzielność, ale czuć się bezpieczniej – tak mogą żyć seniorzy na M...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook