Dzisiaj jest niedziela, 09 sierpnia 2020 r., 222 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Rozwój, pasja i sukcesy. Zakończył się rok artystyczny 2019/20 w Kozienickim Domu Kultury
Dodał: DL, 30-06-2020 15:27, odsłon: 383
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka

Dobiegł końca rok artystyczny 2019/2020 w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Przez dziewięć miesięcy, począwszy od października, podopieczni placówki szlifowali swoje umiejętności na zajęciach stałych w ramach „Akademii Szerokich Horyzontów KDK”, a po wybuchu pandemii w „Kulturalnej Grupie KDK”. We wtorek, 30 czerwca, oficjalnie podsumowano ten twórczy czas.

„Akademia Szerokich Horyzontów KDK” to oferta zajęć stałych i warsztatów, skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kozienice. W jej skład wchodzą też sekcje skierowane do osób dorosłych, takie jak Grupa Twórcza „Vena” i Grupa Poetycka „Erato”. Oferta przygotowywana przez Kozienicki Dom Kultury zawsze jest bardzo szeroka i cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

– W roku artystycznym 2019/2020 odbyło się wiele najróżniejszych, ciekawych zajęć tematycznych: tanecznych, plastycznych, wokalnych, nauki gry na instrumentach, literackich, fotograficznych, turystycznych, logicznych oraz wolontariatu – wylicza dyrektor KDK Elwira Kozłowska i dodaje: – W sumie utworzonych było aż 34 grupy, a z zajęć skorzystało ponad 5,5 tysiąca osób.

 

Akademia w Internecie

 

Pierwszy semestr zajęć przebiegał bez żadnych zakłóceń, a zajęcia tradycyjnie odbywały się w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Z kolei tuż po feriach zimowych, na świecie wybuchła pandemia koronawirusa, która wpłynęła również na świat kultury. 12 marca siedziba Kozienickiego Domu Kultury została zamknięta dla mieszkańców, a w tych okolicznościach zapadła decyzja o kontynuowaniu działalności w Internecie.

Przestrzenią dla podopiecznych „Akademii Szerokich Horyzontów KDK” stała się „Kulturalna grupa KDK”. Już 23 marca ruszyły tam stałe wirtualne zajęcia, podzielone na tygodniowe cykle. W każdy poniedziałek uczestnicy (ponad 700 osób!) otrzymywali harmonogramy warsztatów i potrzebne informacje.

 

 

 

– Faktycznie, postanowiliśmy działać jak najszybciej. Kozienicki Dom Kultury jako jeden z pierwszych ośrodków kultury w regionie zainicjował system działań on-line. Wiele pomysłów i rozwiązań wprowadziliśmy jako pierwsi, stając się przykładem, wzorem dla innych placówek – podkreśla dyrektor Elwira Kozłowska.

 

Wirtualne zajęcia trwały do końca czerwca. W tym czasie, tylko w „Kulturalnej grupie KDK” opublikowano ponad 250 różnego rodzaju filmów instruktażowych. Były to zarówno filmy nagrane wcześniej, jak i transmisje na żywo. Wszystkie z nich są ciągle dostępne dla widzów, a licznik wyświetleń dalej bije.

 

 

Oprócz zajęć i warsztatów, w grupie publikowano także inne materiały: wirtualne wystawy, skany materiałów archiwalnych sprzed 50 lat., a także konkursy z nagrodami, quizy wiedzy czy filmy i wpisy okolicznościowe.

 

Podsumowali rok

 

W ubiegłych latach, oficjalnie zakończenie roku artystycznego odbywało się w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Zawsze była to okazja do poznania się uczestników poszczególnych grup, a także do zaprezentowania przed dużą widownią umiejętności nabytych w trakcie zajęć.

 

Tegoroczne zakończenie, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, odbyło się w formie elektronicznej. We wtorek, 30 czerwca, w mediach społecznościowych Kozienickiego Domu Kultury oraz na kanale telewizji lokalnej KDK „Kronika Kozienicka” opublikowano specjalny materiał wideo.

Jest on okazją do podsumowania minionych miesięcy, a także przypomnienia sukcesów podopiecznych domu kultury. Nie brakuje w nim zdjęć i statystyk, a także życzeń z okazji wakacji.

 

– Cieszę się bardzo, że tak licznie wspieraliście nasze działania wirtualne. Mam nadzieję, że rok artystyczny 2019/20 był ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń. Życzę wam wszystkim udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Mimo, że będą one trochę inne niż te, które znaliśmy do tej pory. Życzę dużo spokoju, dużo słońca i uśmiechu, i nabrania sił przed nowym rokiem artystycznym, który rozpocznie się już w październiku – mówi do podopiecznych KDK dyrektor Elwira Kozłowska.

 

Wideo jest dostępne zarówno na fanpage'u Kozienickiego Domu Kultury na portalu Facebook (facebook.com/ KDKimBK), jak i na kanale YouTube (youtube.com/KDKimBK).Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek Kortez odwiedził Kozienice w ramach letniej trasy koncertowej. Artyście na scenie towarzyszył ze...
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook