Dzisiaj jest środa, 19 września 2018 r., 262 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Rozporządzenie powiatowego lekarza weterynarii ws. ASF
Dodał: KamZap, 24-08-2018 09:44, odsłon: 1461
Zdjęcie przykładowe. Źródło: Pixabay.com
Zdjęcie przykładowe. Źródło: Pixabay.com

Zgodnie z rozporządzeniem powiatowego lekarza weterynarii w Kozienicach obszar działań związanych ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń w powiecie kozienickim zostaje rozszerzony na gminę Magnuszew oraz część gminy Głowaczów na północ od DK 48.

22 sierpnia powiatowy lekarz weterynarii w Kozienicach wydał rozporządzenie zmieniające to z 3 sierpnia w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie gminy Grabów nad Pilicą. Zmiany rozszerzają obszar działań w tym zakresie o tereny gminy Magnuszew oraz gminy Głowaczów na północ od linii wyznaczonej przez drogę 48. Ponadto powiat kozienicki znajduje się teraz w tzw. strefie czerwonej.

Jak mówiła zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Kozienicach Wioletta Grudzińska zmiany to efekt decyzji Komisji Europejskiej, a związane są z drugim przypadkiem padłego dzika na skutek ASF. Wioletta Grudzińska podkreśla jednocześnie, że w dalszym ciągu nie ma powodów do paniki, ponieważ drugi padły dzik, został znaleziony bardzo blisko tego z lipca (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). – Administracyjne rzeczywiście jest to już inna gmina, jednak z naszego punktu widzenia będąc w lesie i prowadząc badania, było to praktycznie to samo miejsce – zaznacza zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Kozienicach. Ponadto według Wioletty Grudzińskiej zmiany te nie stawiają przed mieszkańcami powiatu dodatkowych wymagań.

Przypominamy, że 18 lipca w wyniku badania próbki padłego dzika we wsi Paprotnia w gminie Grabów nad Pilicą stwierdzono obecność materiału genetycznego wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASFV) i był to pierwszy taki przypadek na terenie powiatu kozienickiego.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nie możan zrzucić jakiejś szczepionki z powietrza? To ograniczyłoby powstawanie nowych ognisk bo na migrację zwierząt wpływu nie mamy...Odstrzał to opcja atomowa i niewiele może pomóc choć niektórzy by się ucieszyli perspektywą ponadnormatywnej rzezi...Dobrze że nie ma takiego pomysłu narazie.
24-08-2018, 11:56:48
0
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. organizatorzy
Już w tę sobotę 22 września w miejscu Zieleniak Pub w Kozienicach (ul. Lubelska 30) czeka nas Jesień Śred...
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego zaprasza do udziału w warsztatach edukacyjny...
Fot. Komenda Wojewódzka Policji
Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu podtrzymują dobrą passę. Roz...
Umowę o dofinansowanie projektu podpisali Rafał Rajkowski członek zarządu województwa mazowieckiego (z prawej) oraz Jarosław Pawlik dyrektor szpitala w Kozienicach (w środku). Z lewej Andrzej Jung, starosta kozienicki. Fot. Urząd Marszałkowski
Dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu kozienickiego i okolic. Już niebawem do szpitala w Kozien...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook