Dzisiaj jest środa, 13 listopada 2019 r., 317 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Przedszkolaki z „Jedynki” świętują 101. rocznicę odzyskania niepodległości
Dodał: MaG, 08-11-2019 14:58, odsłon: 1028
fot.UGK
fot.UGK

8 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 1 „Pod Topolą” w Kozienicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na dzisiejszą uroczystość przybyli rodzice, dziadkowie i władze gminy, by wspólnie podziwiać wyjątkową akademię, których głównymi aktorami były dzieci. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor przedszkola Ewa Lenarczyk.

 

- Serdecznie witam wszystkich, którzy przybyli na naszą uroczystość, witam burmistrza Kozienic Piotra Kozłowskiego, wszystkich rodziców i dziadków, którzy przybyli na naszą uroczystość, witam wszystkich pracowników naszego przedszkola ale najserdeczniej witam wszystkie dzieci. Rozpoczynając dzisiejszą uroczystość odśpiewamy najpiękniejszą Polską pieśń Mazurek Dąbrowskiego, nasz hymn – powitała wszystkich dyrektor przedszkola Ewa Lenarczyk

 

 

Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawili montaż słowno-muzyczny z okazji zbliżającego się święta „11 Listopada”. Podczas uroczystej akademii gościem w przedszkolu był Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, który podziękował najmłodszym wyjątkowego występu.

 

- Młodzi artyści, rzeczywiście Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w historii naszego kraju ale jedno z niewielu chyba świąt radosnych, zwycięskich bo przecież świętujemy zwycięstwo nad zaborcami, odzyskanie niepodległości. Polacy odzyskali upragnioną wolność,  wobec czego my cieszymy się dzięki ich wysiłkowi. – mówił burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski - Czasami zadaje sobie pytanie - jak przodkowie oceniliby nas dzisiaj?. Czy dobrze korzystamy z tej wolności? Wydaje mi się, że tak (...) Jestem pewien, że gdyby byli z nami tutaj dzisiaj, to tak jak my byliby szczęśliwi i dumni z tego co zaprezentowaliście, za to należą wam się wielkie brawa - dodał burmistrz 

 

 

 

 

 

 

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kozieniccy policjanci, pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po godz...
fot.KKS
Blisko miesiąc musieli czekać fani siatkówki w Kozienicach, by ponownie zobaczyć zawodników...
fot.Enea
12 listopada 2019 r. odbył się pierwszy z dwóch warsztatów pn. Świąteczna Gwiazdka z Eneą. ...
Po rocznej przerwie Szlachetna Paczka powróciła do Kozienic. Na terenie powiatu kozienickiego dzia...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook