Dzisiaj jest sobota, 04 lipca 2020 r., 186 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
Projekt ‘Kozienicka poMOC rowerowa’ zwycięzcą w konkursie ‘WzMOCnij swoje otoczenie’
Dodał: KamZap, 25-06-2019 15:25, odsłon: 1371
fot. UM Kozienice
fot. UM Kozienice

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. W gminie Kozienice grant na realizację projektów społecznych trafi do Urzędu Miejskiego. Projekt „Kozienicka poMOC rowerowa” zostanie zrealizowany do końca 2019 roku. PSE przeprowadziły konkurs dobrosąsiedzki w związku z prowadzonymi na terenie gminy działaniami inwestycyjnymi polegającymi na budowie linii 400 kV relacji Kozienice-Miłosna.

W gminie Kozienice zwycięski okazał się projekt, w ramach którego powstaną trzy samoobsługowe stacje do naprawy rowerów. Każda z nich zawierać będzie zestaw narzędzi umożliwiający wykonanie większości bieżących napraw, zarówno planowanych, konserwacyjnych, jak również będących skutkiem nagłych awarii występujących w trakcie trwania podróży

 

- Projekt jest realnym działaniem, odpowiedzią na problemy, które zdiagnozowaliśmy. Znaczna część mieszkańców naszego miasta nie ma warunków do samodzielnej naprawy roweru, dokonania drobnych regulacji takich jak np. regulacja hamulców, przerzutek czy dopompowanie kół, a korzystanie z serwisów rowerowych, nawet przy niewielkich usługach jest kosztowne. W trudnych sytuacjach – szczególnie w weekendy - znajdowali się również nasi goście i turyści, sympatycy wycieczek i rajdów rowerowych, którzy szczególnie w okresie wiosenno-letnim licznie odwiedzają naszą gminę informuje Piotr Kozłowski burmistrz gminy Kozienice. - Ogólnodostępne, nieodpłatne stacje naprawy rowerów oprócz oczywistego wsparcia dla rowerzystów, będą pomocne rodzicom z wózkami dziecięcymi, opiekunom osób niepełnosprawnych (wózki inwalidzkie), a nawet podczas pompowania piłek sportowych czy materacy dodaje Burmistrz.

 

Trwający od lutego konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Idea konkursu jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

 

- WzMOCnij swoje otoczenie”, to konkurs promujący inicjatywy społeczne, które zostawią po sobie pozytywny i długotrwały ślad. Cieszymy się, że projekt „Kozienicka poMOC rowerowa” przyczyni się do zwiększenia ruchu rowerowego na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego i zwiększenia zainteresowania lokalną turystyką rowerową mówi Beata Jarosz–Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE.

 

Projekt „Kozienicka poMOC rowerowa” poza poprawą komfortu życia mieszkańców, odpowiada ogólnoświatowym trendom i zwiększającej się z roku na rok potrzebie podejmowania odpowiedzialnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, przy jak największym poszanowaniu środowiska naturalnego. Stacje rowerowe zostaną zainstalowane w pobliżu skateparku przy Krytej Pływalni Delfin, na terenie rekreacyjnym w sąsiedztwie PSP nr 4 w Kozienicach oraz na tarasie widokowym w Kępeczkach.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot.Urząd Gminy Garbatka - Letnisko
Od 3 lipca nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska na terenie Gminnego Ośrodka Wypocz...
Fot. Facebook - Policja Kozienice
Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewni...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności szpital w Kozienicach realizuje obecnie świadczen...
Fot. Facebook - Kortez
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook