Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Porozmawiajmy o literaturze, czyli kolejne spotkanie z cyklu Witryna
Dodał: KamZap, 13-04-2019 22:53, odsłon: 228
Fot. KDK
Fot. KDK

W sobotę, 13 kwietnia, w Kozienickim Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie literackie „Witryna”, które gościem specjalnym była radomska pisarka Anna Litwinek-Rudnicka.

Anna Litwinek-Rudnicka jest pisarką i bajkopisarką, malarką, autorką wielu książek i założycielką wydawnictwa „Marruda”. Rozmowę z nią, pod hasłem „Spotkanie z Czarownicą”, poprowadził Adrian Szary. Mowa była m.in. o książce „Czarownica”, działalności wydawnictwa i serii książek dla najmłodszych, których bohaterem jest „Robak Lolek”.

 

Uczestnicy spotkania wysłuchali ciekawej historii związanej z powstaniem książki „O Szczurku Krokodylku” Marii Gorzechowskiej, którą wydała Anna Litwinek-Rudnicka. Po upadku Powstania Warszawskiego, Maria Gorzechowska została wypędzona ze zniszczonego miasta. Na kilka lat zamieszkała w Pionkach, gdzie uczyła dzieci języka polskiego i pisała dla nich wiersze. Po 70 latach, za sprawą jednego z ówczesnych chłopców, który przechował rękopisy, jej utwory ujrzały w końcu światło dzienne. „O Szczurku, Krokodylku” to zbiór tych opowieści, wierszy i wierszyków, opatrzony ilustracjami Anny Litwinek-Rudnickiej.

Dzisiejsze spotkanie był również okazją do prezentacji wierszy jego uczestników. Wśród nich znaleźli się poeci z kozienickiej  grupy „Erato” w tym: Maria Komsta, Halina Markowska-Budniak, Jelena Jasek, Zofia Kucharska, Andrzej Opiłowski, Kamil Koksa, Teresa Kurzepa i Maciej Witkowski.

 

Swoimi wierszami z zebranymi podzielili się również goście, członkowie grupy „Wiklina” ze Skarżyska-Kamiennej oraz grupy „Tygiel”, która działa w Radomiu. Zaprzyjaźnieni poeci regularnie spotykają się z kozienickimi twórcami. Swoje wiersze przedstawił również Adrian Szary, a o oprawę muzyczną wydarzenia zadbali podopieczni Akademii Szerokich Horyzontów KDK: Patryk Rakoczy i Adam Giza.

 

Organizatorem wydarzenia był Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, a prowadził je Adrian Szary, opiekun Grupy Poetyckiej „Erato”, która działa w KDK.

 

KDK/red    
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Jarosław Gontarz z Kozienic zainteresował się triathlonami dopiero 5 lat temu, a już ma na swoim koncie ukończenie takich morderczych zawodów jak Iron Man. źródło: Jarosław Gontarz
Kozienicki triathlonista Jarosław Gontarz przygotowuje się właśnie do najważniejszych zawodów w je...
Uroczystości jak zwykle zaczną się w kościele Świętego Krzyża, jednak dalsza ich część różni się od lat ubiegłych. Fot. Kamil Zapora
3 maja cała Polska będzie świętowała 228. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie nowoczesnej konstytucji...
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło po południu w Niedzielę Wielkanocną na terenie gminy Sieciech&oac...
Fot. KP PSP Kozienice
Dzisiaj przed godziną 15:00 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lasu koło Chinowa. Ogień objął ponad 5 ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook