Dzisiaj jest sobota, 06 czerwca 2020 r., 158 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Ponad 150 zajęć i warsztatów z Kozienickim Domem Kultury. Dołącz i Ty
Dodał: DL, 04-05-2020 12:59, odsłon: 521
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka

W obliczu pandemii koronawirusa, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka postawił na edukację kulturalną w Internecie. Już od połowy marca, za pośrednictwem portalu Facebook, prowadzone są różnego rodzaju warsztaty, zajęcia, konkursy. Do tej pory zespół KDK przygotował ponad 100 różnego rodzaju filmów dla dzieci i młodzieży. Do tego dochodzi ponad 50 kolejnych filmów dla seniorów! Warto sprawdzić tę ofertę, zwłaszcza że codziennie pojawiają się nowe materiały.

Siedziba Kozienickiego Domu Kultury, czyli Centrum Kulturalno-Artystyczne została zamknięta dla odwiedzających 12 marca. Było to związane oczywiście z szeregiem działań, jakie podjęto, by przeciwdziałać rozszerzaniu się pandemii koronawirusa. Zamknięcie budynku wiązało się z odwołaniem wszystkich zajęć stałych, prowadzonych w domu kultury, w tym wykładów i fakultetów Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK, a także wszelkich zaplanowanych wydarzeń: wystaw, koncertów czy konkursów.

 

Chociaż na horyzoncie pojawiają się plany stopniowego odmrażania kultury, to warto pamiętać o tym, że 15 kwietnia Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski podjął decyzję o tym, by odwołać (ze względów bezpieczeństwa) wszystkie zaplanowane imprezy i wydarzenia na terenie gminy do 30 czerwca.

 

Przenieść się do sieci

 

W tej nowej rzeczywistości Kozienicki Dom Kultury szybko znalazł rozwiązanie na kontynuowanie swojej działalności.

 

– Nie mając możliwości bezpośrednich spotkań z naszymi mieszkańcami, postanowiliśmy łączyć się z nimi wirtualnie i prowadzić dla nich zajęcia w formie nagrań wideo oraz transmisji na żywo – mówi dyrektor KDK Elwira Kozłowska.

 

Przygotowanie sytemu zajęć on-line wymagało zaangażowania wielu osób. – Już 16 marca powołałam do życia specjalny zespół ds. organizacji zajęć on-line. W jego skład weszli pracownicy z różnych działów Kozienickiego Domu Kultury: Aleksandra Sitnik i Anna Tomczyk-Anioł z działu programowego, Dominika Bartmańska – główna księgowa, a także Mariusz Basaj z telewizji lokalnej KDK „Kronika Kozienicka” – wylicza Elwira Kozłowska, która osobiście przewodzi zespołowi i kieruje jego pracami.

 

Początkowym zadaniem zespołu było opracowanie formy, w jakiej będą odbywały się wirtualne zajęcia KDK. W ten właśnie sposób powstała „Kulturalna grupa KDK”, która wraz z grupą „Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury” stały się miejscem, gdzie tętni kulturalne (ale wirtualne) życie Kozienic. Warto podkreślić, że pierwsze wirtualne zajęcia odbyły się juz 18 marca, a od 23 marca prowadzone są regularnie – w tygodniowych cyklach.

 

Dołącz do Kulturalnej grupy KDK

 

Wirtualna działalność Kozienickiego Domu Kultury prowadzona jest za pośrednictwem portalu Facebook, w dużej mierze w specjalnie utworzonej do tego grupie. „Kulturalna grupa KDK”, bo o niej mowa, skupia obecnie ponad 600 mieszkańców gminy Kozienice. Każdego dnia mogą oni wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach i zajęciach on-line. Wybór jest bardzo szeroki: od zajęć tanecznych, przez aktorskie, plastyczne po gry karciane i planszowe. Duża różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Liczba przygotowanych materiałów wideo, tylko w tej grupie, przekroczyła setkę. Co ważne, są one ciągle dostępne i możliwe do odtworzenia. Dołączając do grupy na tym etapie, zyskujemy dostęp do ogromnej bazy wirtualnych zajęć i warsztatów.

 

– Wszystkie zajęcia pogrupowane są tematycznie i można je łatwo przeglądać za pomocą zakładek z tematami – wyjaśnia dyrektor Elwira Kozłowska i dodaje: – Warto jednak dołączyć jak najszybciej i śledzić zajęcia na bieżąco. To szczególnie ważne podczas warsztatów na żywo, gdzie mamy możliwość interakcji z prowadzącymi, zadawania pytań, etc.

 

Oprócz zajęć, Kozienicki Dom Kultury, proponuje mieszkańcom m.in. konkursy z nagrodami (plastyczne, literackie, fotograficzne), quizy wiedzy dotyczące KDK i Gminy Kozienice, a także spacery po wirtualnych wystawach. Nie brakuje też publikacji okolicznościowych, związanych z szeroko rozumianą kulturą. Oferta jest cały czas rozwijana i wzbogacana.

 

Żeby dołączyć do grupy, wystarczy mieć konto na portalu Facebook i wejść w link www.facebook.com/groups/grupakdk

 

Wirtualny uniwersytet

 

Cały czas kontynuowana jest również działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK. W specjalnej grupie „Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury”, która jest dedykowana słuchaczom UTW, czekają wykłady i zajęcia, przygotowane z myślą o seniorach.

Tak jak dotychczas, seniorzy co środę spotykają się na wykładach o godz. 11.00, a w pozostałe dni czekają na nich fakultety, m.in.: joga, gimnastyka, języki obce i nie tylko. Tu słuchacze UTW znajdą ponad 50 różnego rodzaju filmów.

 

Razem można więcej

 

W obu grupach oferta jest na bieżąco analizowana i udoskonalana, w oparciu o sugestie uczestników zajęć. Warto mieć na uwadze, że efekt końcowy to praca wielu ludzi. Począwszy od zespołu ds. organizacji zajęć on-line, przez instruktorów, osoby wspierające ich technicznie, po widzów, którzy aktywnie uczestniczą w wirtualnych zajęciach.

 

– W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować wszystkim tym, których zaangażowanie przyczynia się do rozwoju naszej wirtualnej działalności, zarówno pracownikom i stałym współpracownikom Kozienickiego Domu Kultury, jak i naszym mieszkańcom. Szczególne podziękowania kieruję w stronę władz samorządowych Gminy Kozienice, w tym burmistrza Piotra Kozłowskiego i radnych Rady Miejskiej, którzy są przychylni wszelkim naszym działaniom – mówi dyrektor Elwira Kozłowska.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Akcja GaszynChallenge trwa od zaledwie dwóch tygodni. Zbiórka na rzecz Wojtusia Howisa, kt&...
Fot. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu serdecznie zapraszamy od piątku, 12 ...
Wczoraj w ramach ogólnopolskiej akcji „ prędkość” kozieniccy policjanci czuwali nad be...
Fot. CKA
Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka dobiegła ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook