Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Materiał wyborczy Ireneusz Sitarski
Policjanci skontrolowali kierowców busów i ciężarówek. Posypały się mandaty
Dodał: KamZap, 21-02-2019 08:12, odsłon: 1477

Policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili we wtorek działania „Truck & Bus”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych i autokarów. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacje czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia. Sześciu kierowców zostało ukaranych mandatami.

- Głównym celem wczorajszych działań było zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów – mówiła rzeczniczka komendy w Kozienicach mł. asp. Ilona Tarczyńska.

Policyjne działania zostały ukierunkowane na kontrolę w zakresie przewozu osób z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Drogówka szczególnie bacznie przyglądała się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Policjanci sprawdzali także stan trzeźwości kierujących pojazdami.

W trakcie działań policjanci skontrolowali łącznie niemal 20 tego typu pojazdów. 6 kierujących nie stosowało się do obowiązujących przepisów i przekroczyło dozwoloną prędkość, za co zostali ukarani mandatami karnymi.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
to normalne że kierowcy ciężarówek przekraczają predkosc pędza na złamanie karku osobówki które jadą przez miasto przepisowo chcą rozjechac wjeżdzają na tyl osobówek prawie powinny byc dla ciężarówek cało roczne zakazy poruszania sie w weekendy tak jak w innych krajach mimo ze mają zakaz wyprzedzania sie na ekspresówkach i autostradach robią to co jest ogromnym zagrożeniem dla rospędzonych osobówek nie mają ustawionych jednakowo ograniczników predkosci dlatego sie wyprzedzają kazda cieżarówka która ma przekroczenie przedkosci o dopuszczalną powina byc bezwzglednie wyłaczona z ruchu jesli jeden jedzie 90 km na godz a drugi 91km na godz bedzie chciał go wyprzedzic dla osobówki rozpedzonej do 130km na godz jest jak wyrosnieta sciana
23-02-2019, 08:09:02
+ 2
0
odpowiedz
smp2012 masz racje, albo napszyklad jakies za przeproszeniem debile, co jadom przez wies, albo bardzo szybko albo bardzo wolno, muzyka na full i najlepiej niech kazdy wie ze mnie stac na nowe auto albo cos...
23-02-2019, 20:59:11
+ 1
- 1
odpowiedz
zgadzam sie w pełni z tym ja sam mieszkam na wsi i u mnie jest nowo bogacki tylko czekam az cos sie stanie bo policjia nie reaguje na apele jedzie przez wies jak idiota to ze mieszkam na wsi nie oznacza ze jezdze jak staruszek dużo jeżdze po warszawie tam już jest wieksza kultura fakt tam sie jeździ dynamicznieale są też debile warszawiacy prędzej wpuszczą przed siebie zagubionego kierowce z obcego miasta jak z cwaniaczka a w kozienicach debili nie brak wczoraj na światłach radomska lubelska waeszawska widziałem kilku idiotów pedzących na czerwonym świetle i pytam po jaką cho...e zamntowali tam monitoring takie rzeczy dzieją sie pod nosem komendy
24-02-2019, 05:55:37
0
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...
Policjanci z powiatu kozienickiego zatrzymali dwóch amatorów perfum. Mężczyźni tym proceder...
Fot. PTTK Kozienice
W sobotę 18 maja odbył się XXI Rajd Nadwiślański zorganizowany przez Oddział PTTK w Kozienicach.
Zespół Enej zagra w Kozienicach. Źródło: oficjalna strona zespołu
1 czerwca czeka nas kolejna edycja imprezy związanej z Puszczą Kozienicką. Jak zwykle możemy spodziewać s...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook