Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019 r., 201 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Policja apeluje: Nie bądźmy obojętni na los potrzebujących!
Dodał: KamZap, 15-11-2018 14:42, odsłon: 610
Fot. KPP Kozienice
Fot. KPP Kozienice

Zbliżająca się zima i związane z nią niskie temperatury, stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Policja apeluje, abyśmy nie byli obojętni dla tych osób. Być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

Zbliżająca się pora to najgorszy okres w roku dla osób nie posiadających dachu nad głową. Często bezdomni nie mają świadomości zagrożenia, jakie czeka ich, kiedy zostaną w swoich koczowiskach. - Osoby bezdomne często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać. Nie chcą na przykład spędzać nocy w noclegowniach, głównie, dlatego, że nie można pić tam alkoholu – tłumaczy mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach. - Taki stan rzeczy stanowi poważne zagrożenie dla zdrowie i życia tych ludzi – dodaje.

Statystyki wskazują, że pomimo podejmowanych przez wiele instytucji, w tym także Policję, działań ochronnych w tym zakresie, każdego roku odnotowywane są przypadki zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu. W nadchodzącym okresie policjanci z większą uwagą kontrolować będą m.in. klatki schodowe, piwnice, działkowe altanki, oraz bunkry – czyli miejsca gdzie najczęściej koczują bezdomni.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i opiekę osobom bez dachu nad głową policjanci współpracują między innymi z administracją samorządową, gminnymi i miejskimi ośrodkami pomocy społecznej oraz strażą miejską. Policjanci informują osoby bez dachu nad głową, gdzie mogą znaleźć pomoc. - Świadkowie czy też osoby posiadające wiedzę o osobach narażonych na wychłodzenie organizmu również nie powinni pozostać bierni na ich los – słyszymy od policjantki.

 

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców o informowanie Policji o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na numer telefonu (48) 614 97 00 lub numer alarmowy 112.

 

Przypominamy, że co roku, od listopada działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa mazowieckiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informacje o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

- Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 987, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie – mówi Ilona Tarczyńska.

 

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia o nazwie "Bezdomność".

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Wczorajsze spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79” z Generalną dyrekcją Dró...
Już w ten weekend dla mieszkańców naszego regionu przygotowano nie lada atrakcje, gdzie z pewności...
Fot. Beata Bogucka
Wczoraj o godzinie 13:00 w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79&r...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Thunderstrike Fight League, 18 edycja odbędzie się w październiku w Kozienicach. Taką informację w czwart...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook