Dzisiaj jest wtorek, 14 lipca 2020 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Pokazali, że kozienicka woda to prawdziwy skarb
Dodał: KamZap, 07-06-2019 19:36, odsłon: 1623
Fot. KDK
Fot. KDK

W piątek, 7 czerwca, w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Kozienicka woda to skarb”, organizowanego przez Kozienicką Gospodarkę Komunalną Sp. z o.o., Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Wszystkich przybyłych do sali wystawowej: gości, członków jury, autorów prac, ich opiekunów i krewnych, przywitała instruktor KDK Aleksandra Sitnik. Następnie głos zabrał Piotr Kozłowski, burmistrz gminy Kozienice, który pogratulował wszystkim uczestnikom oraz mówił o tym, jak ważna jest woda dla całego środowiska. Podkreślił, że bardzo się cieszy z tego, że uczniowie interesują się tematami proekologicznymi. Głos zabrał również Robert Wojcieszek, prezes KGK. Podkreślił on, że każdego dnia pracownicy spółki dbają o to, by dostarczać mieszkańcom wodę jak najwyższej jakości.

 

Chwilę potem Aleksandra Sitnik odczytała protokół jury. Na konkurs napłynęło 46 prac z 10 szkół z terenu gminy Kozienice: PSP 1, PSP 2, PSP 3, PSP 4 w Kozienicach oraz PSP w Ryczywole, Wólce Tyrzyńskiej, Janikowie, Woli Chodkowskiej, Stanisławicach i Świerżach Górnych.

 

Ich oceny dokonała komisja w trzyosobowym składzie: Joanna Potent - asystent Biura Zarządu KGK; Iwona Skórnicka - pracownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim oraz Agnieszka Bieńkowska – przewodnicząca - instruktor plastyki KDK im. Bogusława Klimczuka.

 

Posiedzenie jury odbyło się w poniedziałek, 3 czerwca. Jury oceniając zwracało uwagę na: plastyczną wypowiedź zgodną z regulaminem, kreatywność, samodzielność, inwencję twórczą, pomysłowość. Prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych.

 

W przypadku uczniów z klas I-III, pierwsze miejsce zajęła Alicja Jasek (PSP 3), a za nią uplasowały się Katarzyna Wegner (PSP 3) i Julia Nowak (PSP Wólka Tyrzyńska). Przyznano również wyróżnienia dla Filipa Glegoły (PSP Wólka Tyrzyńska) i Amelii Maksym (PSP Janików).

 

Wśród uczniów z klas IV-VI triumfowała Zuzanna Rzeszotek (PSP 1), przed Weroniką Grądziel (PSP 1) i Karoliną Drewnik (PSP 3). Tu wyróżnienia trafiły do Oliwii Bartnik (PSP 1) i Kacpra Sobkiewicza (PSP Brzeźnica).

 

Najstarsza kategoria wiekowa przeznaczona była do uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum. Wygrał Kacper Traczyk (PSP 2), druga była Martyna Kominek (PSP Brzeźnica), a trzecim miejscem podzielili się Katarzyna Bolek (PSP 4) i Adam Ośka (PSP Wola Chodkowska). Wyróżnienia otrzymały natomiast Magda Kozińska (PSP 2) i Sara Smargol (PSP 2).

 

Nagrody najlepszym uczniom wręczyli burmistrz Piotr Kozłowski oraz prezes Robert Wojcieszek. Nie zabrakło też upominków dla wszystkich uczestników oraz ich opiekunów, a także dyplomów dla szkół biorących udział w konkursie.

 

Ponadto na wszystkich czekała muzyczna niespodzianka. Dla zebranych wystąpił Chór Dziecięcy „Mały Gospel” z Kozienickiego Domu Kultury. W ich wykonaniu usłyszeliśmy dwie piosenki o charakterze proekologicznym.

 

Na zakończenie nie mogło zabraknąć wspólnego, pamiątkowego zdjęcia i oczywiście zimnej wody z saturatora KGK.

 

Więcej zdjęć z rozdania nagród znajdziecie TUTAJ.

 

Źródło: KDK   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Muzeum Regionalne w Kozienicach
W dniach od 15 lipca do 23 sierpnia 2020 roku w Muzeum Regionalnym w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikock...
Fot. Rodzina jubilatki
Niecodzienny jubileusz obchodziła Pani Helena Wójcik z Garbatki-Letnisko. Czcigodna Jubilatka 11 l...
Fot. archiwum
Po upływie 10 miesięcy od momentu wyboru rady jednostki samorządu terytorialnego mieszkańcy mogą złożyć w...
Fot. UM Kozienice
Każdy, kto pozytywnie postrzega gminę Kozienice i identyfikuje się z nią, ma możliwość zamontowania na sw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook