Dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2019 r., 170 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Piękny koncert 'Pod Strzechą', ale w CKA
Dodał: KamZap, 21-09-2018 15:57, odsłon: 949
Fot. KDK
Fot. KDK

To była refleksyjna, relaksująca, łagodna podróż szlakami poezji śpiewanej. W czwartek, 20 września, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka wystąpił zespół Pod Strzechą.

Przybyłych na to wydarzenie miłośników muzyki przywitała dyrektor KDK Elwira Kozłowska, która zaznaczyła że współorganizatorkami wydarzenia są harcerki z 24 Kozienickiej Drużyny Harcerek „Doba”. Gospodarz obiektu podkreśliła zaangażowanie dziewcząt w organizację przedsięwzięcia i chwilę potem oddała im głos. Korzystając z okazji, harcerki zachęcały do wstąpienia w ich szeregi.

Po tym krótkim wstępie scenę przejęli artyści z zespołu „Pod Strzechą”, czyli Beata Koptas (wokal), Monika Mosionek (wokal), Artur Stępień (gitara akustyczna), Artur Fierzbik (gitara klasyczna) i Wojciech Koptas (gitara basowa).

 

Grupa „Pod Strzechą” powstała po rozpadzie harcerskiego zespołu „Bra-De-Li”, a jej początki sceniczne sięgają 1985 roku. Pierwszy skład tworzyli Beata Koptas (Strzecha), Paweł Olszewski i Krzysztof Myszkowski, znany z formacji Stare Dobre Małżeństwo. Skład po pewnym czasie uległ zmianie, a do Beaty Strzechy dołączyli: Monika Mosionek, Robert Piekarski i Wojciech Koptas. W latach 90. zespół wydał dwie kasety, a w roku 2000 – płytę. Rok później artyści zawiesili działalność.

 

Zespół powrócił na scenę w 2017 roku w odświeżonym składzie, a w 2018 wydał nową płytę „Na przekór prognozom”. To właśnie utwory z tej płyty, sięgające do korzeni formacji, usłyszeli kozieniczanie na koncercie w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Większość z nich to autorskie kompozycje, do których muzykę skomponował Robert Piekarski, a teksty napisała Beata Koptas. Jak przyznaje artystka, bardzo rzadko sięgają po piosenki innych twórców.

 

Koncert spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, bisów, a po występie – rozmów słuchaczy z artystami.

 

Organizatorami koncertu były Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Staropolski, 24 Kozienicka Drużyna Harcerek „Doba” oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

KDK  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Anna Miśkiewicz
W Mniszewie (gm. Magnuszew) właśnie rozpoczął się protest przeciwko planom rozbudowy drogi krajowej 79, a...
Fot. Kozienice24
W środę 19 czerwca uczniowie w całej Polsce zaczęli letnią przerwę w nauce. W kozienickich szkołach w cza...
ilustracja
Ostatni uczniowie wygaszanych gimnazjów poznali swoje wyniki. Egzamin gimnazjalny składał się z tr...
ilustracja
Uczniowie klas ósmych podstawówek poznali wyniki sprawdzianu. Szkoły na Mazowszu wypadły ni...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook