Dzisiaj jest wtorek, 16 października 2018 r., 289 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI

 

Piękny koncert 'Pod Strzechą', ale w CKA
Dodał: KamZap, 21-09-2018 15:57, odsłon: 531
Fot. KDK
Fot. KDK

To była refleksyjna, relaksująca, łagodna podróż szlakami poezji śpiewanej. W czwartek, 20 września, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka wystąpił zespół Pod Strzechą.

TOMASZ STANISŁAW TRELA

Przybyłych na to wydarzenie miłośników muzyki przywitała dyrektor KDK Elwira Kozłowska, która zaznaczyła że współorganizatorkami wydarzenia są harcerki z 24 Kozienickiej Drużyny Harcerek „Doba”. Gospodarz obiektu podkreśliła zaangażowanie dziewcząt w organizację przedsięwzięcia i chwilę potem oddała im głos. Korzystając z okazji, harcerki zachęcały do wstąpienia w ich szeregi.

Po tym krótkim wstępie scenę przejęli artyści z zespołu „Pod Strzechą”, czyli Beata Koptas (wokal), Monika Mosionek (wokal), Artur Stępień (gitara akustyczna), Artur Fierzbik (gitara klasyczna) i Wojciech Koptas (gitara basowa).

 

Grupa „Pod Strzechą” powstała po rozpadzie harcerskiego zespołu „Bra-De-Li”, a jej początki sceniczne sięgają 1985 roku. Pierwszy skład tworzyli Beata Koptas (Strzecha), Paweł Olszewski i Krzysztof Myszkowski, znany z formacji Stare Dobre Małżeństwo. Skład po pewnym czasie uległ zmianie, a do Beaty Strzechy dołączyli: Monika Mosionek, Robert Piekarski i Wojciech Koptas. W latach 90. zespół wydał dwie kasety, a w roku 2000 – płytę. Rok później artyści zawiesili działalność.

 

Zespół powrócił na scenę w 2017 roku w odświeżonym składzie, a w 2018 wydał nową płytę „Na przekór prognozom”. To właśnie utwory z tej płyty, sięgające do korzeni formacji, usłyszeli kozieniczanie na koncercie w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Większość z nich to autorskie kompozycje, do których muzykę skomponował Robert Piekarski, a teksty napisała Beata Koptas. Jak przyznaje artystka, bardzo rzadko sięgają po piosenki innych twórców.

 

Koncert spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, bisów, a po występie – rozmów słuchaczy z artystami.

 

Organizatorami koncertu były Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Staropolski, 24 Kozienicka Drużyna Harcerek „Doba” oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

KDK  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
archiwum
W piątek 9 listopada odbędzie się wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl „Baron Cygańsk...
Fot. KPP Kozienice
Wczoraj około godziny 18:25 kozieniccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku na drodze krajow...
Fot. A©Arpass
W poniedziałek 15 października odbyła się ostatnio sesja rady powiatu kozienickiego przed wyborami samorz...
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
Od 1999 roku kiedy powstały powiaty, starostwo w Kozienicach przeznacza określone pieniądze na działalnoś...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook