Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019 r., 201 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Ostatnie szlify "Strategii rozwoju gminy Kozienice na lata 2018-2030", która ma zostać uchwalona jeszcze przed wyborami
Dodał: KamZap, 20-06-2018 20:21, odsłon: 1368
Fot. KDK
Fot. KDK

W środę 20 czerwca w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego odbyło się spotkanie dotyczące "Strategii rozwoju gminy Kozienice na lata 2018-2030". Był to czas ostatniej otwartej dyskusji nad tym dokumentem, w której mógł wziąć udział każdy mieszkaniec gminy. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele kozienickiego samorządu w tym burmistrz Tomasz Śmietanka, a także dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy.

Prace nad „Strategii gminy Kozienice na lata 2018-2030” wkraczają w nowy etap. W środę 20 czerwca w sali kameralnej CKA odbyło się ostatnie spotkanie przed pracą nad nową strategią Kozienic w komisjach branżowych rady miejskiej. W ich efekcie  strategia zostanie uchwalona jeszcze przed końcem obecnej kadencji rady miejskiej. Od samego początku w działaniach podjętych w tym kierunku przez burmistrza gminy Tomasza Śmietankę towarzyszy mu Andrzej Sztando. Może on pochwalić się bogatym doświadczeniem zawodowym w współtworzeniu podobnych strategii w wielu gminach w Polsce, a obecnie już drugą kadencję piastuje stanowisko radnego rady powiatu jeleniogórskiego. Warto wspomnieć, że Andrzej Sztando jeszcze na początku współpracy z samorządem kozienickim był w trakcie habilitacji, którą przeszedł pomyślnie uzyskując tytuł dr hab. nauk ekonomicznych.

Na początku burmistrz Śmietanka zwrócił się do obecnych na sali, żeby brali aktywny udział w dyskusji. – Chcielibyśmy, żeby to był ostatni etap swobodnej i niczym nieskrępowanej burzy mózgów, w czasie której pojawiają się nie raz najbardziej genialne i odkrywcze pomysły – mówił burmistrz.

Andrzej Sztando przypomniał jak ważne dla jednostki terytorialnej takiej jak gmina  jest posiadanie dobrze skonstruowanej strategii rozwoju. Pozawala ona określać długoletnie cele, dzięki czemu praca urzędników, samorządowców i wszystkich osób związanych z danym terenem jest efektywna i pozwala przynosić konkretne, namacalne korzyści dla wszystkich mieszkańców. Jak mówił Andrzej Sztando, dobrze napisana strategia to również szansa na pozyskiwanie środków zewnętrznych np. z funduszy wojewódzkich czy europejskich. Taki dokument przyciąga również inwestorów, ponieważ długoletni plan konsekwentnie realizowany przez samorząd budzi zaufanie u osób, które chcą tu ulokować swoje pieniądze.

Następnie Andrzej Sztando opowiedział jak przebiegały pracę na aktualną wersją tak ważnego dla Kozienic dokumentu, a złożyły się na nią m.in. organizowane w lutym warsztaty strategiczne, oraz ankiety dla mieszkańców gminy, przedsiębiorców i klientów urzędu miejskiego w Kozienicach.

Wszyscy zgromadzeni mieli okazję zapoznać się z treścią „Strategii rozwoju gminy Kozienice na lata 2018-2030”, którą omówił Andrzej Sztando. Natomiast osoby, które nie były obecne na spotkaniu znajdą ją w infopunkcie urzędu miejskiego oraz na stronie internetowej urzędu TUTAJ.

Znajdziemy tam również formularze, dzięki którym możliwe będzie zgłaszanie uwag. Po ich wypełnieniu należy je pozostawić w kancelarii urzędu, przesłać pocztą na adres: ul. Parkowa 5, 26-900 Kozienice lub skorzystać z poczty elektronicznej (strategia@kozienice.pl) do 28 czerwca. Na kopercie lub w tytule korespondencji należy wpisać „Uwagi – projekt Strategii”. Liczy się data wpływu formularza do urzędu.

W czasie środowego spotkania Andrzej Sztando podkreślił jedną ważną rzecz. Mianowicie głównymi beneficjentami korzyści jakie przyniesie nowa strategia rozwoju Kozienic są dzieci uczące się obecnie w szkołach podstawowych. Warto mieć świadomość, że praca jaką w tej chwili wykonujemy, a także czas i uwaga jakie poświęcamy lokalnym sprawom sprawią, że kolejnym pokoleniom Kozieniczan żyło się lepiej.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Wczorajsze spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79” z Generalną dyrekcją Dró...
Już w ten weekend dla mieszkańców naszego regionu przygotowano nie lada atrakcje, gdzie z pewności...
Fot. Beata Bogucka
Wczoraj o godzinie 13:00 w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79&r...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Thunderstrike Fight League, 18 edycja odbędzie się w październiku w Kozienicach. Taką informację w czwart...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook