Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Materiał wyborczy Ireneusz Sitarski
Nowy szybki radiowóz z wideorejestratorem na wyposażeniu kozienickiej policji
Dodał: KamZap, 14-11-2018 16:45, odsłon: 3493
Fot. KPP Kozienice
Fot. KPP Kozienice

Kozienicka policja otrzymała nowy sprzęt do walki z piratami drogowymi. Wczoraj na wyposażenie komendy powiatowej trafił bardzo szybki nieoznakowany wyposażony w wideorejestrator pojazd Bmw. Auto posiada automatyczną skrzynie biegów, napęd na cztery koła i ponad 250 konny silnik, który pozwoli policjantom przyspieszyć od zera do 100 km/h w około 6 sekund.

Jak informuje rzecznik kozienickiej policja mł. asp. Ilona Tarczyńska, na terenie powiatu kozienickiego mamy do czynienia z dużym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wynika to m.in. z przebiegających przez powiat dwóch dróg krajowych: 79 i 48.

- Podstawową przyczyną wypadków drogowych w tym tych najtragiczniejszych w skutkach, czyli śmiertelnych oraz z ciężkimi obrażeniami ciała jest nadmierna prędkość kierujących – mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska. Właśnie celem poprawy bezpieczeństwa i skuteczniejszego działania Policji w zwalczaniu zagrożeń w ruchu drogowym we wtorek 13 listopada przydzielono do kozienickiej komendy nieoznakowany radiowóz marki BMW. Został on sfinansowany w ramach projektu Komendy Głównej Policji „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji”. Nowy radiowóz ma pomóc w walce z piratami drogowymi.

BMW 330i xDrive to model, który sprawdził się w różnych warunkach drogowych i atmosferycznych, jest dynamiczny i gwarantuje świetne osiągi tak bardzo potrzebne podczas policyjnej służby.

 

Auto posiada automatyczną skrzynie biegów, napęd na cztery koła i ponad 250 konny silnik, który pozwoli przyspieszyć od zera do 100 km/h w około 6 sekund. Auto może poruszać się z prędkością 250 km/h. W samochodzie zamontowano wysokiej klasy sprzęt rejestrujący, który będzie zapisywał wykroczenia piratów drogowych. Znajdujące się w środku pojazdu kamery, będą rejestrowały zarówno obraz przed radiowozem, jak i za nim.

 

- Samochód prowadzony będzie przez doświadczonych funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego i będzie używany do zatrzymywania kierowców przekraczających prędkość oraz do różnego rodzaju działań, gdzie będzie rejestrował zachowania kierowców na terenie Kozienic, jak i całego powiatu – mówi Ilona Tarczyńska. - Będzie  również brał udział w policyjnych pościgach – dodaje.

 

Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski podkreślił, że nowy sprzęt trafił do Wydziału Ruchu Drogowego kozienickiej Policji i jest przekonany, że właściwości użytkowe tego samochodu przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa, na drogach powiatu kozienickiego, a w szczególności zmniejszą liczbę ofiar w wypadkach drogowych.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Bardzo mnie to cieszy.Gdyby takich aut było kilka na kierowców padłby blady strach i słusznie.Nie chodzi jednak o to by ktoś miał się bać ale żeby zachowywał się na drodze jak należy.Świadomość że nie znają dnia ani godziny powinna ostudzić zapędy potencjalnych piratów.Zarówno tych naszych, lokalnych jak i "rajdowców" ze stolicy.
14-11-2018, 17:59:05
+ 4
- 2
odpowiedz
Panie insp. Cybulski - zastanawiam się w jaki sposób "właściwości użytkowe tego samochodu (...) zmniejszą liczbę ofiar w wypadkach drogowych". Twierdzi pan, że im nowocześniejszy i szybszy radiowóz tym mniej ofiar ? No musze przyznać, że dosyć oryginalna teza...

PS. miejmy nadzieję, że policjanci sami się nie rozbiją, bo już takie przypadki w kraju były. Tak naprawdę przeciętny policjant drogówki nie ma umiejętności do szybkiej jazdy takim autem już nie wspominając o pościgach.
Dodane obrazki:
15-11-2018, 14:30:21
+ 2
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...
Policjanci z powiatu kozienickiego zatrzymali dwóch amatorów perfum. Mężczyźni tym proceder...
Fot. PTTK Kozienice
W sobotę 18 maja odbył się XXI Rajd Nadwiślański zorganizowany przez Oddział PTTK w Kozienicach.
Zespół Enej zagra w Kozienicach. Źródło: oficjalna strona zespołu
1 czerwca czeka nas kolejna edycja imprezy związanej z Puszczą Kozienicką. Jak zwykle możemy spodziewać s...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook