Dzisiaj jest wtorek, 11 sierpnia 2020 r., 224 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Nauczyciel na Medal 2019. Rafał Sucherman z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 triumfował w powiecie kozienickim
Dodał: MaG, 02-12-2019 21:54, odsłon: 1629
fot. (ED) Nauczycielem na Medal 2019 w powiecie kozienickim w klasach IV-VIII został Rafał Sucherman. Archiwum prywatne
fot. (ED) Nauczycielem na Medal 2019 w powiecie kozienickim w klasach IV-VIII został Rafał Sucherman. Archiwum prywatne

Zakończyło się głosowanie w powiatowym etapie akcji „Echa Dnia” - Nauczyciel na Medal 2019. Czytelnicy wybrali najbardziej cenionych i lubianych, przez uczniów i ich rodziców, nauczycieli w powiatach. W kategorii nauczyciel klas IV-VIII w powiecie kozienickim zwyciężył Rafał Sucherman z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 w Kozienicach.

Ma 38 lat. Ma żonę Anię, która również jest nauczycielem oraz dwoje dzieci: 9-letnię Amelię oraz 2-letniego Ignacego. Pracuje również w Publicznej Szkole Podstawowej numer 3 w Kozienicach. Warto dodać, że Sucherman jest również przewodniczącym Rady Miejskiej w Kozienicach.


Kocha swoją pracę

Pan Rafał ukończył studia geograficzne - specjalizacja meteorologia - na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jak sam podkreśla, pracę w szkole rozpoczął dość przypadkowo. Wszystko zaczęło się w 2006 roku. - Po odbyciu praktyk kolega, który został dyrektorem zaproponował mi pracę w Publicznym Gimnazjum numer 2 w Kozienicach. Zdecydowałem się na przyjęcie tej posady i bardzo się z tego cieszę - podkreśla Sucherman.

Pan Rafał uczy obecnie dwóch przedmiotów: geografii i wiedzy o społeczeństwie. - Ciągle jednak się dokształcam i inwestuję w siebie. Mam ukończoną informatykę, przedsiębiorczość, obecnie robię kurs zarządzania oświatą - tłumaczy.

 W swojej pracy stawia na innowację. Lubi korzystać z nowoczesnych metod nauki. - Wykorzystuję komputer, projektor multimedialny czy inne interaktywne metody nauki. To ważne, żeby dopasowywać się do panującej obecnie cyfryzacji i w ten sposób pobudzać uczniów - zaznacza nauczyciel.

Podkreśla, że praca sprawia mu ogromną przyjemność. - Bardzo lubię pracę z ludźmi, więc w szkole czuję się bardzo dobrze. Sukcesy moich uczniów sprawiają mi dużą przyjemność. Staram się przekazywać wiedzę innym dzieciom w taki sposób, w jaki ja chciałbym, żeby uczono moje dzieci. Mam dobry kontakt ze swoimi uczniami, wielu z nich ma już swoje rodziny, ale mimo to nadal utrzymujemy kontakt i często rozmawiamy.

Praca przynosi efekty. Wielu uczniów odnosiło sukcesy w konkursach przedmiotowych, zajmując czołowe miejsca. - Ostatnio moja uczennica z sukcesem uczestniczyła w konkursie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Ciężka praca przyniosła efekt - mówi Sucherman.
Niespodziewana nominacja

Nasz laureat nie ukrywa, że zwycięstwo, a w zasadzie sama nominacja była dla niego dużą niespodzianką. Jest to jednak dla niego duże wyróżnienie.

- Do akcji zgłosiła mnie jedna z koleżanek z pracy. Choć wiedziałem o całej akcji to nie mobilizowałem innych do głosowania na mnie, podszedłem do tego bardzo spokojnie. Oczywiście bardzo cieszę się ze zwycięstwa, to dla mnie ogromny powód do dumy i w zasadzie jedna z form docenienia mojej pracy w szkole. Chciałbym również podziękować wszystkim , którzy zdecydowali się oddać na mnie swój głos - mówi laureat naszej akcji.

 

 

źródło: Echo Dnia

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 1 września uczniowie powrócą do szkół...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Tłumy ludzi na „Polance” w Garbatce-Letnisku, to w te wakacje częsty widok i to nie tylko w w...
W sierpniu mija 3 lata od momentu uruchomienia ośrodka Legii Soccer Schools w Kozienicach. Jak dzisi...
Gmina Kozienice chce zainwestować własne środki w poprawę jakości powietrza. Już za chwilę rusza nowy gmi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook