Dzisiaj jest środa, 14 listopada 2018 r., 318 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Najniebezpieczniejsze miejsca nad Wisłą. Cztery znajdują się na terenie powiatu kozienickiego
Dodał: KamZap, 10-08-2018 20:46, odsłon: 2146
Fot. KPP Kozienice
Fot. KPP Kozienice

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach wraz z pracownikami Kozienickiej Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odnowili tablicę ostrzegawczą „Czarny punkt wodny” w rejonie tarasu widokowego w Kępeczkach. Punkt ten jest jednym z czterech oznaczonych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Komendę Wojewódzką Policji z/s w Radomiu, jako najniebezpieczniejsze miejsce nad Wisłą na terenie naszego powiatu.

Trwające wakacje, a także słońce i wysoka temperatura zachęcają do spędzania wolnego czasu nad wodą. Jednak należy pamiętać, że nie wszędzie możemy korzystać z wodnych kąpieli. Przypominają nam o tym specjalne tablice ostrzegawcze, których forma jest bardzo prosta i czytelna. - Dzięki czarno-żółtej kolorystyce, a także wyrazistej sylwetce osoby tonącej, każdy może uświadomić sobie, jak niebezpieczna jest kąpiel w miejscu, w którym taka tablica jest ustawiona - mówi asp. Tomasz Mazur z kozienickiej policji.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Komendą Wojewódzką Policji z/s w Radomiu na terenie powiatu kozienickiego oznaczył cztery punkty, jako najniebezpieczniejsze miejsca do kąpieli. - Wszystkie te punkty  wyznaczone są nad Wisłą, a głównym kryterium ich lokalizacji było występowanie większej liczby utonięć  czy to z racji niebezpiecznych wirów, ukształtowania dna, czy też zbytniej brawury kąpiących - wyjaśnia asp. Tomasz Mazur.

 

Nadzór nad wytypowanymi punktami sprawują samorządy lokalne wraz z Komendą Powiatową Policji w Kozienicach. Dzięki tej współpracy dzielnicowi KPP w Kozienicach wraz z pracownikami KGK Sp. z o.o. odnowili tablicę ostrzegawczą „Czarny punkt wodny” w rejonie tarasu widokowego w Kępeczkach. Oprócz tego miejsca takie tablice ustawione są jeszcze nad Wisłą  w rejonie miejscowości Kłoda, Kuźmy i Zajezierze.

 

Realizując działania „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” kozieniccy policjanci podczas wakacji stale kontrolują kąpieliska zarówno te strzeżone, jak i tzw. „dzikie”. Funkcjonariusze pełnią również służbę z wykorzystaniem łodzi policyjnej, kontrolując Wisłę i jej nabrzeże.  

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Wisła jest tak zdradliwą rzeką że takie tablice musiałyby stać co 100 metrów...Policje na rzece widuję-to dobrze bo ruch tu teraz niemały.Zawsze mnie zastanawiało czemu w Kepeczkach jest ten "punkt widokowy"?A cóż to za niezwykły tam widok??? Znam miejsca gdzie są lepsze perspektywy jeśli chodzi o pejzaż rzeki ale to chyba kwestia umowna...
12-08-2018, 22:24:41
0
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. A©Arpass
Dzisiaj w sali konferencyjnej urzędu miejskiego odbyła się ostatnia już, 47 sesja rady miejskiej tej kade...
Fot. PSP w Woli Chodkowskiej
Już od poprzedniej niedzieli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Chodkowskiej brali udział w w...
ilustracja, źródło: Pixabay.com
W sobotę 24 listopada od godziny 10 w kozienickiej Hali sportowej rozgrywane będą IX Mistrzostwa Kozienic...
fot. archiwum
6 grudnia od godziny 10 w sali koncertowo-kinowej CKA odbędzie się X Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook