Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Mieszkańcy docenili Roberta Kowalczyka, wójta gminy Garbatka-Letnisko za jego dokonania w mijającej kadencji
Dodał: KamZap, 04-10-2018 13:03, odsłon: 1024
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Fot. UG Garbatka-Letnisko

Robert Kowalczyk, wójt Garbatki-Letnisko dał się poznać jako dobry gospodarz. Czytelnicy Echa Dnia docenili najważniejsze przedsięwzięcia realizowane w tej kadencji przyznając wójtowi Garbatki tytuł Samorządowca Roku 2018.

W ciągu ostatnich czterech lat na terenie gminy Garbatka-Letnisko  zmodernizowano wiele odcinków dróg gminnych. Do najważniejszych inwestycji należą przebudowy dróg: w Brzustowie, ulicy Zofii Sztobryn, ulicy Przemysłowej w Garbatce-Letnisko, w Garbatce Zbyczyn, łącznika przy ulicy Kolejowej, ulic Sienkiewicza i Mickiewicza oraz drogi w Anielinie.

 

Przy udziale gminy zmodernizowano też drogi: w miejscowości Molendy, ulicę Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko, w Bąkowcu i Bąkowcu Kolonii, ulicę Kozienicka w Garbatce-Letnisko.

 

W gminie zrealizowano również wiele inwestycji wodno- kanalizacyjnych. Zmodernizowano  gminną oczyszczalnię ścieków w miejscowości Bąkowiec, wybudowano sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowościach  Brzustów i Molendy, wybudowano sieć wodociągową w Brzustowie, rozbudowano istniejące sieci w Garbatce, zmodernizowano stacje uzdatniania wody.

 

Dobra współprac wójta z Radą Gminy i mieszkańcami zaowocowała modernizacją już istniejących obiektów i powstaniem wielu nowych. Z myślą o mieszkańcach powstały: remiza i lokale socjalne w Bąkowcu. Odnowiony też został skwer imienia majora Władysława Szymanowskiego. Jest tam nowa nawierzchnia z kostki brukowej, która układa się w kształt słońca, symbol tej miejscowości. Na uwagę zasługuje też unikalna fontanna w kształcie globusa, na podstawie z granitu oraz oryginalne, drewniane rzeźby.

 

Urządzony też został skwer Leszka Kołakowskiego, który po metamorfozie zyskał ławeczki, nawierzchnię z kostki i dużo zieleni. W Garbatce urządzono tez siłownię zewnętrzną do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

 

Część zadań finansowana była z budżetu Gminy Garbatka-Letnisko, jednak ich ogromną ilość zrealizowano z udziałem środków zewnętrznych, w tym ze środków z budżetu Unii Europejskiej. Niektóre przedsięwzięcia realizowane były samodzielnie przez Gminę, inne z udziałem takich partnerów jak: Stowarzyszenia, Kluby sportowe, Parafie.


Jednak Gmina Garbatka-Letnisko to nie tylko infrastruktura i inwestycje. Wójt Robert Kowalczyk współpracuje praktycznie z każdą organizacją, realizując w ciągu roku ponad 20 wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych. Warto zobaczyć chociażby: Dzień Dziecka, Dni Młodzieży, Dni Garbatki, Dożynki Gminno-Parafialne, Turnieje Szachowe, Zloty Motocyklowe   - Pogoń za wiosną, Rajd Zagończyków, Bike Night, rekonstrukcję Bitwy pod Anielinem-Laskami.

  

Mieszkańcy i turyści mają także okazję wybrać sie na seanse do  Kina za Rogiem w Garbatce-Letnisko lub zajrzeć na zajęcia muzyczne, taneczne, plastyczne i fitness. Wszystko to realizowane jest nieodpłatnie dla mieszkańców z inicjatywy wójta Roberta Kowalczyka.


Wysiłek władz samorządowych niejednokrotnie był nagradzany przyznawaniem Gminie Garbatka-Letnisko szeregu nagród i prestiżowych tytułów, a Samorządowiec Roku 2018 dla wójta Roberta Kowalczyka to jeden z nich.

 

 

Robert Kowalczyk

 

Ma 55 lat. Urodził się w Pionkach. W tym też mieście spędził swoje dzieciństwo i młodość. Przez lata związany z mundurem poprzez służbę więzienną. W latach 2004-2010 na stanowisku Dyrektora Zakładu Karnego w Żytkowicach, w imponujący sposób zmodernizował podległą mu jednostkę penitencjarną. Od 2010 roku jako wójt Gminy Garbatka-Letnisko wprowadził szereg zmian w funkcjonowaniu gminy co spotyka się z pozytywnym odbiorem mieszkańców.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja
W piątek 24 maja Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowis...
ilustracja, Pixabay.com
Pogotowie zostało ogłoszone dzisiaj w związku z koniecznością podjęcia działań mających na celu zminimali...
Fot. Kamil Zapora
W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W czwartek 23 maja Kozienice odwied...
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook