Dzisiaj jest niedziela, 25 sierpnia 2019 r., 237 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
WAKEPARK  Pionki

 

Międzynarodowy wyścig kolarski ponownie zawita do Kozienic
Dodał: DL, 18-07-2019 11:24, odsłon: 685
Fot. archiwum
Fot. archiwum

62. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza odbędzie się już za moment, w dniach 24-27 lipca. Ta niezwykle emocjonująca sportowa impreza po raz kolejny zawita do Kozienic, gdzie rozegrany zostanie trzeci etap wyścigu. Będzie również wyścig dla amatorów - Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w kolarstwie szosowym.

 

 

W dniach 24 – 27 lipca przeprowadzony zostanie 62. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Jak co roku wyscig rozpocznie się prologiem na torze wyścigów w Warszawie. W kolejnych dniach kolarze odwiedzą Teresin, gdzie będą się mierzyć podczas pierwszego etapu wyścigu, zaś w następnych dniach zawitają do Grodziska Mazowieckiego, a finalnie do Kozienic.

 

Łącznie zawodnicy będą się ścigać na dystansie 502 km. Do udziału w zawodach zgłosiło się 9 ekip polskich  z CCC Development na czele oraz 12 ekip zagranicznych m.in. z Norwegii, Estonii, USA, Czech, Ukrainy, Rosji, Litwy i Słowacji. Razem około 140 zawodników.

 

Dobra wiadomość dla fanów kolarstwa w naszym regionie. Imprezami towarzyszącymi całemu widowisku będą także wyścigi dla amatorów w ramach Mistrzostw Powiatu Kozienickiego, oraz Mazovia Masters II, a z myślą o najmłodszych przewidziano Mini Mazovia Tour. Odbędą się one 27 lipca, miejscem ich startu będą Kozienice. Celem tych wyścigów jest popularyzacja kolarstwa w regionie, promocja szlaków rowerowych na Mazowszu, a przede wszystkim stworzenie amatorom warunków rywalizacji sportowej, promocja zdrowego stylu życia. Chętni do wzięcia udziału w wyścigach mogą zarejestrować się poprzez www.mazoviateam.pl albo w biurze zawodów w dniu wyścigu.

 

- Pragnę zwrócić uwagę na imprezy towarzyszące podczas całej imprezy m.in. etapowy Mazovia Masters dla amatorów oraz wyścig dla młodzików i juniorek młodszych pn. Mini Mazovia Tour. W Kozienicach w ostatnim dniu 62. WDM odbędą się tradycyjnie Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w kolarstwie szosowym - informował Marcin Wasiołek, dyrektor wyścigu.

 

Przed uczestnikami wyścigu Mini Mazovia do pokonania czekać będzie 31 kilometry, Mistrzostwa Kozienic odbęda się na takim samym dystansie, zaś kolarze jadący w Mazovia Master do przejechania będa mieć 63 kilometry. W dniu 27 lipca między godziną 9:30, a 10:30 odbędzie się akredytacja zawodników w namiocie przed pływalnią Delfin.

 

- Zapraszamy do udziału w naszych wyścigach  kolarzy-amatorów a kibiców na trasy gdzie jestem przekonany że zobaczą emocjonujące widowisko sportowe - dodał Marcin Wasiołek, dyrektor wyścigu

 

Start wyścigów dla miłośników kolarstwa z naszego regionu zaplanowany został na godzinę 11:00, a ceremonia nagradzania i dekoracji zwycięzców odbędzie się w godzinach 13:30-14:30. Z kolei o godzinie 17 nastąpi uroczysta ceremonia zakończenia 62. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza.

 

Poniżej zamieszczamy plakat dotyczący imprezy w naszym regionie, a także serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej jakże emocjonującej sportowej rywalizacji.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W Kozienickim Domu Kultury, o godzinie 9.00 rozpoczęło się szkolenie dla wolontariuszy akcji „Szlac...
Fot. Magdalena Orłowska
W Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice, 21 sierpnia odbyły się kolejne warsztaty artystyczne pod nazwą &...
fot. archiwum
W Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka 11 września rusza dwunasta edycja Uniwersytetu Trzecie...
Foto. medley-art.pl - W walce wieczoru zobaczymy Mateusza Głucha
Jakub Ozga, Mateusz Głuch, Adrian Kutyła to trzej wojownicy, którzy na pewno pojawią się w 28 wrze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook