Dzisiaj jest sobota, 11 lipca 2020 r., 193 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Międzynarodowy wyścig kolarski ponownie zawita do Kozienic
Dodał: DL, 18-07-2019 11:24, odsłon: 1113
Fot. archiwum
Fot. archiwum

62. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza odbędzie się już za moment, w dniach 24-27 lipca. Ta niezwykle emocjonująca sportowa impreza po raz kolejny zawita do Kozienic, gdzie rozegrany zostanie trzeci etap wyścigu. Będzie również wyścig dla amatorów - Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w kolarstwie szosowym.

 

 

W dniach 24 – 27 lipca przeprowadzony zostanie 62. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Jak co roku wyscig rozpocznie się prologiem na torze wyścigów w Warszawie. W kolejnych dniach kolarze odwiedzą Teresin, gdzie będą się mierzyć podczas pierwszego etapu wyścigu, zaś w następnych dniach zawitają do Grodziska Mazowieckiego, a finalnie do Kozienic.

 

Łącznie zawodnicy będą się ścigać na dystansie 502 km. Do udziału w zawodach zgłosiło się 9 ekip polskich  z CCC Development na czele oraz 12 ekip zagranicznych m.in. z Norwegii, Estonii, USA, Czech, Ukrainy, Rosji, Litwy i Słowacji. Razem około 140 zawodników.

 

Dobra wiadomość dla fanów kolarstwa w naszym regionie. Imprezami towarzyszącymi całemu widowisku będą także wyścigi dla amatorów w ramach Mistrzostw Powiatu Kozienickiego, oraz Mazovia Masters II, a z myślą o najmłodszych przewidziano Mini Mazovia Tour. Odbędą się one 27 lipca, miejscem ich startu będą Kozienice. Celem tych wyścigów jest popularyzacja kolarstwa w regionie, promocja szlaków rowerowych na Mazowszu, a przede wszystkim stworzenie amatorom warunków rywalizacji sportowej, promocja zdrowego stylu życia. Chętni do wzięcia udziału w wyścigach mogą zarejestrować się poprzez www.mazoviateam.pl albo w biurze zawodów w dniu wyścigu.

 

- Pragnę zwrócić uwagę na imprezy towarzyszące podczas całej imprezy m.in. etapowy Mazovia Masters dla amatorów oraz wyścig dla młodzików i juniorek młodszych pn. Mini Mazovia Tour. W Kozienicach w ostatnim dniu 62. WDM odbędą się tradycyjnie Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w kolarstwie szosowym - informował Marcin Wasiołek, dyrektor wyścigu.

 

Przed uczestnikami wyścigu Mini Mazovia do pokonania czekać będzie 31 kilometry, Mistrzostwa Kozienic odbęda się na takim samym dystansie, zaś kolarze jadący w Mazovia Master do przejechania będa mieć 63 kilometry. W dniu 27 lipca między godziną 9:30, a 10:30 odbędzie się akredytacja zawodników w namiocie przed pływalnią Delfin.

 

- Zapraszamy do udziału w naszych wyścigach  kolarzy-amatorów a kibiców na trasy gdzie jestem przekonany że zobaczą emocjonujące widowisko sportowe - dodał Marcin Wasiołek, dyrektor wyścigu

 

Start wyścigów dla miłośników kolarstwa z naszego regionu zaplanowany został na godzinę 11:00, a ceremonia nagradzania i dekoracji zwycięzców odbędzie się w godzinach 13:30-14:30. Z kolei o godzinie 17 nastąpi uroczysta ceremonia zakończenia 62. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza.

 

Poniżej zamieszczamy plakat dotyczący imprezy w naszym regionie, a także serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej jakże emocjonującej sportowej rywalizacji.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Pod koniec czerwca rolnicy z gminy Kozienice przekazali do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakład&oacut...
fot.ilustracja/pixabay.com
78 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych woj...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Już po raz piętnasty samorząd województwa ogłosił konkurs dla fotografów amatorów.&n...
fot.Enea
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook