Dzisiaj jest wtorek, 31 marca 2020 r., 91 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Mały Konkurs Recytatorski – eliminacje środowiskowe w Kozienickim Domu Kultury
Dodał: DL, 09-03-2020 17:08, odsłon: 959
Fot. CKA
Fot. CKA

Blisko 60 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych wzięło udział w eliminacjach środowiskowych 37. Małego Konkursu Recytatorskiego. Te odbyły się w poniedziałek, 9 marca, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Wszystkich przybyłych do sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego powitała dyrektor KDK Elwira Kozłowska. Przypomniała, że Kozienicki Dom Kultury od lat jest organizatorem eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i Małego Konkursu Recytatorskiego. Podkreśliła, że przez lata brały w nim udział tysiące osób i ona również dobrze wspomina swój udział w konkursie. Zwróciła się też z apelem do wszystkich obecnych. – Dbajmy o język polski. Przykładajmy uwagę do tego jak mówimy, a on się nam odwdzięczy. Nie ma chyba drugiego tak pięknego i melodyjnego języka na świecie – mówiła dyrektor.
 
Następnie głos zabrała instruktor KDK Agnieszka Krynicka, która przedstawiła cele i zasady konkursu. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: przedszkola i klasy „0”, klasy I-IV oraz V-VIII. Każdy prezentował dwa wiersze poetów polskich, a na występ miał nie więcej niż 6 minut. Prezentacje oceniało jury w trzyosobowym składzie: – Hanna Boryczka – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach; – Jarosław Rabenda – aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, reżyser, lektor, prozaik, od 30 lat związany z Teatrem Powszechnym w Radomiu; – Krzysztof Kaim – polonista, wykładowca literatury i filozofii. Komisja oceniała dobór repertuaru, interpretacje utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.
 

 
Przesłuchania konkursowe potrwały kilka godzin, a po poszczególnych kategoriach odbywały się krótkie podsumowania występów, połączone z wręczeniem wyróżnień i kwalifikacji do kolejnego etapu. Wszyscy uczestnicy otrzymali też dyplomy za udział. Eliminacje powiatowe konkursu odbędą się 17 marca w Kozienickim Domu Kultury. Lista zakwalifikowanych osób zostanie opublikowana na stronie KDK www.dkkozienice.pl
 

 
37. Mały Konkurs Recytatorski odbywa się pod patronatem i przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Starostwa Powiatu Radomskiego, Miasta Radom, starostów i burmistrzów z terenu Ziemi Radomskiej. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska”, a współorganizatorem Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Źródło: Kozienicki Dom KulturySkontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.KKS
Epidemia koronawirusa położyła praktycznie wszystkie rozgrywki sportowe w naszym kraju. Niestety, z powod...
Polski Związek Piłki Nożnej opracował pakiet pomoc dla klubów. W sumie ponad 116 milionów z...
Enea Wytwarzanie, Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca” oraz Stowarzyszenie „Grabowianie&rd...
fot.ilustracja/pixabay.com
W całej Polsce wpłynęło już 18,4 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek od p...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook