Dzisiaj jest poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., 351 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Które inwestycje dostaną pieniądze? Jest wstępna lista rankingowa 'Schetynówek'
Dodał: MariuszBasaj, 14-11-2017 09:10, odsłon: 2884
W bieżącym roku dzięki dotacji z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Gminie Głowaczów zrobiono drogę w Leżenicach. Fot. UG Głowaczów
W bieżącym roku dzięki dotacji z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Gminie Głowaczów zrobiono drogę w Leżenicach. Fot. UG Głowaczów

Wojewoda Mazowiecki zatwierdził w poniedziałek wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" na rok 2018. Wśród nich są cztery z naszego terenu, ale realne szanse na środki ma ten z Gminy Głowaczów.

Na liście zakwalifikowanych wniosków jest 47 inwestycji powiatowych i 85 gminnych, a do podziału wg sierpniowych zapowiedzi jest nieco ponad 105 milionów złotych. Ostatecznie środki trafią do kilkudziesięciu samorządów, których wnioski zostały ocenione najwyżej i sklasyfikowane odpowiednio wysoko na liście rankingowej.

 

Oceny dokonuje specjalna komisja według kilku kryteriów, takich jak: znaczenie zadania dla infrastruktury drogowej oraz rozwoju spójnej sieci dróg na obszarze województwa; poprawa dostępności komunikacyjnej, poziom dochodów własnych wnioskodawcy, kontynuacja wcześniej zaczętego zadania czy wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia wypadku drogowego.

 

Wstępna lista rankingowa ukazała się w poniedziałek. Do 20 listopada samorządy mogą zgłaszać swoje zastrzeżenia. Do 30 listopada ogłosi ostateczną listę rankingową i przedłoży wnioski do zatwierdzenia ministerstwu. Do 31 grudnia poznamy listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.

 

Wniosek powiatu daleko

 

Bez szans na środki jest raczej wniosek powiatu kozienickiego. Wniosek na kolejny etap przebudowy drogi powiatowej Ryczywół - Brzóza, odcinek Adamów - Brzóza został sklasyfikowany dopiero na 44. pozycji wśród 47 wniosków. Zdobył on 24 punkty na 40 możliwych. Najwyżej oceniony wniosek, należący do powiatu ostrołęckiego, miał ich 34,2.

 

Głowaczów najwyżej z naszych gmin

 

W zestawieniu są także wnioski z powiatu kozienickiego, z których najwyżej został sklasyfikowany ten złożony przez Gminę Głowaczów. Budowa drogi gminnej w miejscowości Lipa wraz z budową oświetlenia przejścia dla pieszych została sklasyfikowana na 27. pozycji i w praktyce najprawdopodobniej jako jedyna z wniosków z naszego powiatu dostanie środki w ramach tego programu. Nie są to małe pieniądze, bo wnioskowana dotacja to aż 580 tys. zł. W sumie ma powstać około 900 metrów drogi w pobliżu tworzonego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego.

 

Gmina Kozienice wnioskowała o środki na zadanie pod nazwą "Przebudowa ul. Konstytucji 3 Maja na odcinku od drogi krajowej do ul. Kochanowskiego i ul. 1 Maja wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Kozienice". Na wstępnej liście rankingowej zajęło ono 70. pozycję. Nieco niżej, bo na 72. miejscu jest wniosek Gminy Gniewoszów dotyczący przebudowy drogi Sarnów - Wólka Bachańska - granica gminy - etap I o długości 922 metrów. W sumie sklasyfikowanych zostało 85 wniosków gminnych.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
Od 15 grudnia, w Centrum Kulturalno-Artystycznym (w kasach Kina KDK) stoi Skarbona Stacjonarna, do kt&oac...
Wczoraj w miejscowości Regów Nowy w gminie Gniewoszów policjanci zatrzymali do kontroli toy...
Fot. archiwum/A©Arpass
W sobotę 26 stycznia o godzinie 16:00 odbędzie się pierwszy w nowym roku wyjazd z cyklu „Teatralne ...
W dniach 25 listopada – 5 grudnia w Kozienicach odbył się projekt ”Kozienice na królew...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook