Dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020 r., 187 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
Kozienickie sztaby wyborcze Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego komentują wyniki wyborów
Dodał: DL, 29-06-2020 13:27, odsłon: 1495
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass, Poseł na Sejm RP Konrad Frysztak
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass, Poseł na Sejm RP Konrad Frysztak

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wstępne wyniki wyborów prezydenckich. Jakie były reakcje i komentarze w kozienickich sztabach wyborczych obu kandydatów? Wyniki skomentowali Artur Matera oraz Tomasz Trela.

W oparciu o wstępne wyniki, w skali kraju Andrzej Duda dostał 45,24 % głosów, a Rafał Trzaskowski 28,92 %. Cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą wskazują, że mieszkańcy gminy i powiatu kozienickiego znacznie chętniej głosowali na Andrzeja Dudę niż na pozostałych kandydatów. Obecnie urzędujący prezydent uzyskał w naszym regionie ponad 50 proc. poparcie.

 

Komentarz przewodniczącego PiS w powiecie kozienickim Artura Matery

 

Dane wykazują, że Andrzej Duda w powiecie kozienickim uzyskał 61,06 proc. głosów. Na jego głównego kontrkandydata swoje głosy oddało 18,88% osób, które udały się do lokali wyborczych. Trzecie miejsce zajął zaś Szymon Hołownia, który uzyskał 8,71 proc. głosów. O komentarz w sprawie wyników zapytaliśmy przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kozienickim Artura Materę. – Jeżeli chodzi o poparcie w powiecie kozienickim to jest ono dość wysokie. Wynik jest jak najbardziej zadowolający, ale myślę, że możliwe jest jego podwyższenie. Trend ten utrzymuje się od dłuższego czasu. Mieszkańcy ziemi kozienickiej zaufali prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Widocznie odpowiada im polityka jaką prezentuje Pan prezydent, przez co chcą jej kontynuacji – mówił Artur Matera.

 

Jakie są szanse Andrzeja Dudy na zwycięstwo w drugiej turze? – Szanse Pana prezydenta oceniam bardzo wysoko. W pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2015 roku, wtedy jeszcze kandydat Andrzej Duda w powiecie kozienickim uzyskał 49,76% głosów.  Główny jego konkurent Bronisław Komorowski zdobył wtedy 20,51% głosów. W drugiej turze nastąpił skok poparcia dla Pana Andrzeja Dudy, więc myślę, że także teraz utrzyma się podobny trend i mam taką nadzieję, że poparcie Pana prezydenta w tej drugiej turze w powiecie kozienickim jeszcze wzrośnie – powiedział Artur Matera.

 

Komentarz Tomasza Treli – przedstawiciela kozienickiego sztabu Rafała Trzaskowskiego

 

Co musi zrobić Rafał Trzaskowski, aby zyskać poparcie wyborców pozostałych kandydatów? Jakie są szanse prezydenta Warszawy na zwycięstwo w drugiej turze? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielił nam przedstawiciel kozienickiego sztabu Rafała Trzaskowskiego – Tomasz Trela.

 

- Warto zwrócić uwagę na bardzo wysoką frekwencję wyborczą, czy to w skali kraju, czy w powiecie kozienickim. Odnosząc się do wyniku wyborczego Rafała Trzaskowskiego trzeba powiedzieć o pewnym niedosycie. Liczyliśmy na lepszy wynik, ale ten wynik wcale nie jest zły. Trzeba analizować co można uczynić, aby zyskać przychylność elektoratu innych kandydatów, takich jak Szymona Hołowni, Krzysztofa Bosaka, Władysława Kosiniaka-Kamysza, czy także Roberta Biedronia. Czy to w skali kraju, czy to w skali powiatu kozienickiego, czy gminy Kozienice widać, że wyniki są bardzo zróżnicowane. Wielkie miasta ewidentnie głosują na Rafała Trzaskowskiego, duże i średnie miasta są równo podzielone, zaś wsie są całkowicie zdominowane przez urzędującego prezydenta – mówił Tomasz Trela.

 

Tomasz Trela szansę Rafała Trzaskowskiego znajduje w stworzeniu spójnego przekazu do mieszkańców małych miast oraz wsi. – Rafał Trzaskowski jako kandydat wielkomiejski musi przekonać tych wyborców, że może być prezydentem wszystkich Polaków, a nie tak jak stwierdził prezydent Andrzej Duda, że on jest jedynie prezydentem tych, którzy go wybrali. Niezależnie od tego, prezydent jest prezydentem całego kraju, wszystkich 38 milionów Polaków – powiedział Tomasz Trela.

 

Zdaniem Tomasza Treli prezydent jest po to, aby łączyć nie dzielić. Przedstawiciel kozienickiego sztabu Rafała Trzaskowskiego podkreślił także ważną rolę jaką będzie mógł spełnić elektorat Krzysztofa Bosaka. – Ja przez te 5 lat nie zauważyłem, aby prezydent Duda budował społeczeństwo, budował wspólnotę. Więcej wątków było dzielących, niż łączących. Ważnym aspektem jest elektorat Krzysztofa Bosaka, którego największą grupą wyborców byli ludzie młodzi, w wieku od 18 do 29 lat. Tutaj należy stworzyć wspólny przekaz dla młodych. Dać im długoterminową wizję Polski, aby ludzie młodzi uwierzyli, że warto jednak pójść z Rafałem Trzaskowskim – dodał Tomasz Trela.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot.Urząd Gminy Garbatka - Letnisko
Od 3 lipca nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska na terenie Gminnego Ośrodka Wypocz...
Fot. Facebook - Policja Kozienice
Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewni...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności szpital w Kozienicach realizuje obecnie świadczen...
Fot. Facebook - Kortez
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook