Dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020 r., 187 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
Kozienicki Dom Kultury zaprasza na wakacyjne zajęcia. Tym razem już nie wirtualnie
Dodał: DL, 10-06-2020 10:29, odsłon: 569
Fot. ilustracja/pixabay.com
Fot. ilustracja/pixabay.com

Warsztaty aktorskie, taneczne, ruchowe, różnego rodzaju zajęcia plastyczne, nauka gry na instrumentach, specjalne seanse kinowe, a nawet mobilne planetarium. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosił właśnie zapisy na zajęcia w ramach akcji „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK”. Co ważne, po ponad trzymiesięcznej działalności w Internecie, dom kultury wraca z tradycyjną ofertą – wszystkie warsztaty odbędą się w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

Tegoroczna akcja „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK” rozpocznie się już 1 lipca i potrwa do 27 sierpnia. W tym czasie, na dzieci i młodzież, czekały będą ciekawe zajęcia. W sumie, w ofercie znalazły się 33 warsztaty o zróżnicowanej tematyce.

 

– Każdego roku, nasi instruktorzy przygotowują ofertę tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie – podkreśla Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska i dodaje: – Zależy nam na tym, by dzieci i młodzież mogły rozwijać swoje pasje i umiejętności także podczas wakacji. Nasze zajęcia pobudzają wyobraźnię, pomagają się rozwijać, odkrywać w sobie talenty. Oczywiście uczestnicy cały czas pozostają pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, którzy chętnie dzielą się z nimi swoją wiedzą i dbają o bezpieczeństwo.

 

Co znalazło się w ofercie?

 

Na liście zajęć znajdziemy m.in. różnego rodzaju zajęcia ruchowe: jogę, warsztaty fitness dla dzieci, taneczne: modern jazz, breakdance, hip-hop, a także warsztaty z tańca nowoczesnego i disco dance, tańca klasycznego czy zajęcia dla mam z dziećmi.

 

Jak zawsze, czekają też zróżnicowane zajęcia plastyczne, podczas których powstaną wyjątkowe, indywidualne pamiątki z wakacji: łapacze snów, bransoletki, makramy czy rysunki.

W ofercie znajdziemy również warsztaty dziennikarskie, aktorskie, wokalne czy naukę gry na instrumentach – pianinie, gitarze i ukulele.

 

Ciekawym doświadczeniem powinny być również warsztaty z drukarką 3D czy wizyta w mobilnym planetarium. To niepowtarzalna okazja do eksploracji kosmosu bez wychodzenia z sali zajęciowej.

 

Wakacje również w kinie

 

Letnią ofertę Kozienickiego Domu Kultury uzupełniają specjale seanse kinowe pod hasłem „Filmowe środy w Kinie KDK”. Począwszy od 8 lipca, w każdą środę, o godz. 11.00 wyświetlane będą przebojowe filmy familijne. W sumie zobaczymy osiem ciekawych produkcji, a wśród nich m.in. adaptację kultowej gry wideo – „Sonic. Szybki jak błyskawica” czy przygody popularnego bohatera książek „Wikinga Tappiego”.

 

Na wszystkie te seanse obowiązują specjalne ceny biletów (10 zł). Szczegółowe informacje na temat repertuaru zawsze można znaleźć na stronie www.kinokozienice.pl

 


 

W nowym reżimie sanitarnym

 

Organizacja zajęć na żywo, po powrocie do tzw. „nowej normalności”, wiąże się ze stosowaniem do ściśle określonych norm sanitarnych. Kozienicki Dom Kultury zadbał o to, by te standardy bezpieczeństwa były jak najwyższe. Pracownicy są zaopatrzeni w środki ochrony osobistej, a budynek w płyn do dezynfekcji. Ponadto w CKA zainstalowano szyby z tworzywa sztucznego w kasach i punkcie informacji, a także zainstalowano naklejki, które pomogą w wyznaczaniu odległości.

Wszystkie zajęcia zaplanowane są z odstępem czasowym, koniecznym na dezynfekcję pomieszczeń i przedmiotów po każdej grupie. Uczestnicy powinni pojawić się na zajęciach tuż przed ich rozpoczęciem, niemożliwe będzie dłuższe oczekiwanie na warsztaty na terenie CKA.

 

– Przed wejściem do sali uczestnicy będą mieli obowiązek dezynfekcji rąk, a już w sali obowiązuje wszystkich zachowanie dystansu społecznego minimum dwa metry – zaznacza dyrektor Elwira Kozłowska i dodaje: – W trakcie zajęć uczestnicy nie powinni wymieniać się przyborami między sobą, a jeśli mają ze sobą wodę do picia, to każda butelka powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem.

 

Prowadzący będą nadzorowali przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i oczywiście wyjaśnią przy tym dzieciom wszystkie szczegóły z tym związane.

 

Organizatorzy zaznaczają również, że kontakt pomiędzy instruktorami prowadzącymi zajęcia, a rodzicami uczestników warsztatów odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną lub telefonicznie. Rodzicie proszeni są o to, by nie przyprowadzać na zajęcia dzieci z podejrzeniami chorób zakaźnych, a także w przypadku, jeżeli w domu ktoś przebywa na kwarantannie lub izolacji.

 

Jak się zapisać?

 

Udział we wszystkich zajęciach, z wyjątkiem seansów kinowych, jest nieodpłatny. Z oferty mogą skorzystać dzieci i młodzież pomiędzy 3. a 19. rokiem życia. Pierwszeństwo zapisu mają mieszkańcy Gminy Kozienice.

 

Zapisy odbędą się w dniach od 17 czerwca, od godz. 10.00 do 23 czerwca, do godz. 20.00. Zapisywać można się, do wyczerpania limitu miejsc, telefonicznie pod numerem telefonu 48 611 07 50 lub poprzez stronę internetową „Strefa zajęć” – https://www.strefazajec.pl/company/DK-Kozienice-id793.html

 

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami i ograniczoną liczbę miejsc, jeden uczestnik zajęć ma prawo wziąć udział tylko w dwóch różnych warsztatach. Po szczegółowe informacje odsyłamy do regulaminu, który jest dostępny na stronie www.dkkozienice.pl

Organizatorami akcji „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK” są Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot.Urząd Gminy Garbatka - Letnisko
Od 3 lipca nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska na terenie Gminnego Ośrodka Wypocz...
Fot. Facebook - Policja Kozienice
Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewni...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności szpital w Kozienicach realizuje obecnie świadczen...
Fot. Facebook - Kortez
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook