Dzisiaj jest sobota, 16 listopada 2019 r., 320 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Kozienicccy policjanci dbają o bezpieczeństwo wypoczywających dzieci
Dodał: DL, 17-07-2019 16:00, odsłon: 546
Fot. Policja Kozienice
Fot. Policja Kozienice

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019” koziennicy funkcjonariusze we współpracy z Sanepidem i Państwową Strażą Pożarną prowadzą działania kontrolno – edukacyjne zorganizowanego wypoczynku letniego na terenie powiatu kozienickiego.

Powiat kozienicki swoimi walorami przyrodniczo – krajobrazowymi, jak i zapleczem infrastrukturalnym z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę turystów, a przede wszystkim zorganizowane grupy dzieci i młodzieży. Od początku wakacji na terenie naszego powiatu odbyło się już dwadzieścia różnego rodzaju form wypoczynku, w którym wzięło udział ponad 930 dzieci z całej polski.


W celu zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywającym dzieciom policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemilogicznej w Kozienicach i funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach prowadzą działania kontrolono – edukacyjne w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

 

- W czasie tych działań pod kątem sanitarnym kontrolowana jest infrastruktura bazy noclegowej, jak również warunki, w jakich przebywają uczestnicy kolonii i obozów. Strażacy dokonują sprawdzenia zabezpieczeń przeciwpożarowych, a także udzielają instruktażu dotyczącego ewakuacji z budynku podczas np. pożaru lub innego niebezpieczeństwa. W czasie wizyty służb zostaje sprawdzona łączność pomiędzy kierownikiem obozu a dyżurnymi jednostek Policji i Straży Pożarnej.- informuje asp. Tomasz Mazur z KPP w Kozienicach

 


W ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” realizowanego pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci informują, jak bezpiecznie należy zachowywać się nad wodą oraz terenach przywodnych. Jest to również dobry moment na przeprowadzenie pogadanki edukacyjnej dotyczącej bezpiecznego zachowania nad wodą, podczas zabaw, w ruchu drogowym, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zagrożeniach i niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem środków odurzających, oraz innych substancji psychoaktywnych. Funkcjonariusze przypominają także, numery telefonów alarmowych do poszczególnych służb ratowniczych i zasady prawidłowego wezwania pomocy w czasie sytuacji kryzysowej. Uczestnikom spotkań przekazywane są informatory edukacyjne, elementy odblaskowe oraz tak zwane karty pierwszej pomocy.


Szczególnym nadzorem w zakresie bezpieczeństwa objęto obóz harcerski zorganizowany na terenie leśnym w miejscowości Rogożek. W ramach nadzoru służb MSWiA związanego z realizacją protokołu uzgodnień pomiędzy Policją a organizacjami harcerskimi w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa obozów harcerskich pod namiotami, służby na bieżąco monitorowały stan bezpieczeństwa i warunki atmosferyczne w rejonie obozu harcerskiego. Dzięki wzorowej współpracy funkcjonariuszy policji i straży pożarnej z organizatorem obozu harcerki miały zapewniony bezpieczny wypoczynek i wczoraj szczęśliwie zakończyły swój obóz, powracając do miejsc zamieszkania.


W trakcie wakacji kozieniccy policjanci w dalszym ciągu będą kontrolować miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, odwiedzając kolejne turnusy kolonijne zaplanowane na terenie naszego powiatu. Wszystkim wypoczywającym życzymy bezpiecznych wakacji.

 

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek w Kozienickim Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka otworzona została wyjątkowa wystawa malarki Ma...
 Fot. Martyna Kasjaniuk
Komisja Rozgrywek i Ewidencji delegatury radomskiej Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, podjęła decyzję w...
fot.pixabay/ilustracja
LGD „Puszcza Kozienicka” poszukuje grupy 20 „detektywów”  z terenu po...
 Fot. niepelnosprawni.pl
Kozieniczanka, Jagoda Kibil, sięgnęła po kolejny wielki sukces. Podczas mistrzostw świata paralekkoatlet&...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook