Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Konkursy, koncert i wykłady – Kozienicki Dom Kultury w trosce o środowisko
Dodał: DL, 16-07-2020 12:00, odsłon: 356

„Wirtualne życie, realne problemy środowiska” – razem dla ekologii w Gminie Kozienice. To tytuł najnowszego projektu, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka we współpracy z Gminą Kozienice i Eneą Wytwarzanie. W ramach przedsięwzięcia, na mieszkańców czekają ciekawe wykłady i warsztaty on-line, wirtualny koncert, a także dwa konkursy z nagrodami. Wszystko po to, by zwrócić uwagę mieszkańców na kwestie związane z ochroną środowiska.

Projekt zakłada szereg najróżniejszych działań, zarówno artystycznych, jak i popularnonaukowych. Ich wspólnym celem jest zwiększanie świadomości mieszkańców Gminy Kozienice na tematy związane ze środowiskiem, bogactwem naturalnym Ziemi Kozienickiej, ale też potrzebą dbania o przyrodę.

 

– Jako mieszkańcy Gminy Kozienice, mamy to szczęście, że żyjemy w otoczeniu przepięknej przyrody. Zarówno Puszcza Kozienicka, jak i Dolina Środkowej Wisły, to prawdziwe, naturalne perełki. Na co dzień, może nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska i dodaje: – Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na te naturalne skarby i przypomnieć im, że wszyscy powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie wobec środowiska.

 

Wirtualne atrakcje

 

W ramach projektu organizatorzy przygotowali szereg różnego rodzaju działań. Na mieszkańców Gminy Kozienice czekają m.in. dwa wykłady o tematyce proekologicznej, dwa warsztaty (dotyczące recyklingu i ekologicznej chemii domowej), spektakl dla dzieci, koncert oraz konkursy z nagrodami.

Co ważne, wszystkie te działania będą prowadzone w formie on-line, za pośrednictwem „Kulturalnej grupy KDK” na portalu Facebook (www.facebook.com/groups/grupakdk).

 

– Decyzja o realizacji projektu w sieci podyktowana jest oczywiście względami bezpieczeństwa. Na szczęście nasi mieszkańcy doskonale radzą sobie w Internecie i chętnie biorą udział w wirtualnych wydarzeniach. Odzwierciedleniem tego było m.in. zainteresowanie zajęciami on-line, które prowadziliśmy w okresie od marca do czerwca – podkreśla Elwira Kozłowska.

 

Wykłady, warsztaty, koncert oraz spektakl odbędą się w sierpniu i we wrześniu. Ich szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany wkrótce na www.dkkozienice.pl i w „Kulturalnej grupie KDK”. Już natomiast ruszyły dwa konkursy: dla dzieci i młodzieży oraz dla osób dorosłych.

Konkurs dla młodszych…

 

„Z zielonych pobudek – Ekoludek” to konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej tytułowego „Ekoludka”. Chodzi o fikcyjną postać, promującą wartości proekologiczne.

 

Następnie uczestnicy powinni zrobić zdjęcie (zdjęcia) tej pracy i wysłać swoje zgłoszenie na adres sekretariat@dkkozienice.pl, w terminie do 18 sierpnia. Przy tworzeniu pracy należy użyć materiałów podlegających recyklingowi.

 

Na autorów najlepszych prac czekają nagrody. Zgłoszenia będą rozpatrywane w dwóch kategoriach wiekowych: poniżej 13. roku życia oraz 13-18 lat.

… i dla starszych

 

Z kolei dla osób pełnoletnich przygotowano konkurs pt. „Piękno Ziemi Kozienickiej”. Tu zgłaszane prace powinny podkreślać walory przyrodnicze Ziemi Kozienickiej, takie jak m.in. Puszcza Kozienicka, Dolina Środkowej Wisły, bogata flora i fauna, etc. Przy tworzeniu pracy należy użyć materiałów podlegających recyklingowi.

 


 

Zgłoszenia (zdjęcia prac) przyjmowane są do 20 sierpnia, pod adresem mailowym sekretariat@dkkozienice.pl

 

Regulaminy obydwu konkursów dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl. Zwycięzców poznamy w pierwszym tygodniu września, a zdjęcia najlepszych prac zostaną opublikowane w „Kulturalnej grupie KDK”.

 

– Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych konkursach. Dla zwycięzców przygotowaliśmy sympatyczne nagrody: butelki filtrujące, gry planszowe oraz zestawy gadżetów – zachęca dyrektor Elwira Kozłowska.

 

Organizatorami projektu „Wirtualne życie, realne problemy środowiska” – razem dla ekologii w Gminie Kozienice są: Gmina Kozienice i  Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława, partnerem zaś Enea Wytwarzanie.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kozienicki Klub Motorowy - KKM/Facebook
W weekend 25-26.07 odbyła się I runda Pucharu i Mistrzostw Polski w Enduro w Połczynie Zdrój. - Ni...
Fot. Kortez - materiały prasowe
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...
Fot. Ministerstwo Zdrowia
Zmiany w organizacji wesel, wydarzeń sportowych czy obowiązek zasłaniania nosa i twarzy wszędzie, nie tyl...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook