Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Konferencja miast partnerskich Kozienic w CKA
Dodał: KamZap, 01-06-2018 20:05, odsłon: 1343
Kozienice24/KDK
Kozienice24/KDK

W piątek 1 czerwca z Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbyła się konferencja, w której wzięli udział przedstawiciele z pięciu partnerskich miast Gminy Kozienice, z trzech różnych krajów. Jej tematem była „Unia Europejska w dobie nowych wyzwań, reformy strukturalnej, wspólnej polityki obronnej i kryzysu migracyjnego”.

Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji przybyli goście mieli okazję do zwiedzenia Centrum Kulturalno-Artystycznego, po którym oprowadziła ich gospodarz obiektu, dyrektor KDK Elwira Kozłowska.

Kiedy już wszyscy spotkali się w sali kameralnej CKA burmistrz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka przywitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Steffen Antweiler – burmistrz Göllheim, Carlo Maglioni – burmistrz Marano Equo, Maurizio Santoro – przewodniczący Rady Lanuvio, Ludmila Pietrivna – zastępca mera Chuguev czy Vasyl Schur – Przewodniczący Rady Rejonowej w Miżgiriji. Z kolei nasz samorząd reprezentowali m.in.: starosta Andrzej Junga, wicestarosta Krzysztof Stalmach oraz wiceburmistrzowie: Igor Czerwińskiego i Małgorzata Bebelska. Obecni byli także członkowie poszczególnych delegacji i szefowie naszych lokalnych instytucji, w sumie ponad 100 osób.

- Drodzy przyjaciele zza granicy, wasza obecność tutaj świadczy o trwałości naszej wieloletniej partnerskiej współpracy, a chęć udziału w dzisiejszej debacie jest oznaką wielkiej troski o przyszłość zarządzanych przez nas miast i gmin – powiedział Tomasz Śmietanka.

Następnie odsłuchano hymny wszystkich krajów, których przedstawiciele brali udział w konferencji, czyli: Polski, Włoch, Ukrainy, Niemiec oraz hymn Unii Europejskiej. Następnie wszyscy zgormadzeni mieli okazję obejrzeć film promocyjny o Kozienicach.

Kolejnym punktem konferencji było zabranie głosu przez przedstawiciela każdego miasta. Jako pierwszy zaczął Tomasz Śmietanka. Przypomniał on historię Unii Europejskiej i podkreślił jej znaczenie dla mieszkańców Europy. Zwrócił także uwagę na jej obecne problemy i kierunki w jakich powinna zmierzać. – Najtrudniejsze i najbardziej kontrowersyjne, ale też najważniejsze są debaty związane z reformą strukturalną, wspólną polityką obronną i kryzysem migracyjnym - podkreślił burmistrz Kozienic.

Steffen Antweiler – burmistrz Göllheim zaznaczył, że według niego tylko jako wspólnota możemy poradzić sobie z problemami jakie czekają nas w przyszłości. Wspólnota również na tym najniższym poziomie, czyli właśnie na poziomie partnerstw między miastami.

 Ludmila Pietrivna – zastępca mera Chuguev powiedziała, że powinniśmy razem pracować nad stworzeniem bezpiecznych warunków życia dla mieszkańców nie tylko w skali ogólnokrajowej czy wspólnotowej, ale także w skali lokalnej, nawet w tych najmniejszych miastach.

Vasyl Schur – Przewodniczący Rady Rejonowej w Miżgiriji przypomniał, że współpraca Polski z Ukrainą ma długą historię, a nasz kraj jest adwokatem Ukrainy w jej dążeniach do stania się państwem członkowskim UE. Dzieci z regionu Miżgiriji często przyjeżdżają do Kozienic poznawać naszą kulturę. Vasyl Schur zwrócił również uwagę, że bez mocnej Europy nie ma mocnej Ukrainy, a bez mocnej Ukrainy nie można mówić o mocnej Europie.

Z kolei przedstawiciele miast włoskich Carlo Maglioni – burmistrz Marano Equo i Maurizio Santoro – przewodniczący Rady Lanuvio zwrócili uwagę na problem imigracyjny, którego skutki najbardziej odczuwa ich kraj.

Następnie głos w dyskusji mógł zabrać każdy, kto chciał podzielić się ze zgromadzonymi swoim zdaniem i uwagami.

Przy okazji takiego spotkania, nie mogło zabraknąć miłych akcentów. Burmistrz Tomasz Śmietanka – wręczył z okazji Dnia Dziecka – upominek synowi burmistrza Göllheim, a delegacja z Lanuvio przekazała na ręce burmistrza obraz z wizerunkiem Św. Jana Pawła II.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja, źródło: pixabay.com
W piątek 1 marca Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu organizuje VI Zawody Narciarsko - Snowboardowe o ...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczający...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Kozienicka Gospodarka Komunalna organizuje konkurs „Przejdź na ty z naturą, przynieś paczkę z makul...
fot. Marta Ankiersztejn
Kozienicki Dom Kultury organizuje wyjazd do Teatru Współczesnego w Warszawie na spektakl „Le...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook