Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 234 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
WAKEPARK  Pionki

 

Kolejni włamywacze w rękach kozienickich policjantów
Dodał: KamZap, 06-02-2019 06:44, odsłon: 2583

W ostatnim czasie na terenie gminy Kozienice doszło do dwóch włamań do mieszkań. Łupem złodziei padały elektronarzędzia i elementy wyposażenia mieszkań. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali trzech sprawców tych włamań. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia w Kozienicach doszło do kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego. Sprawca dostał się do mieszkania przez okno i ukradł z niego element elektrycznej instalacji grzewczej. - Dzięki wnikliwej pracy funkcjonariuszy wszystkie zebrane materiały i dowody pozwoliły na wytypowanie i ustalenie podejrzanego o ten czyn mężczyzny – mówi rzeczniczka kozienickiej policji mł. asp. Ilona Tarczyńska. -  W miniony piątek policjanci zatrzymali 21-latka z terenu gminy Kozienice, który przyznał się do tego włamania – dodaje.

 

W poniedziałek 4 stycznia policjanci zatrzymali kolejnych dwóch sprawców włamania do mieszkania w jednej z miejscowości gminy Kozienice. Do tego zdarzenia również doszło pod koniec stycznia tego roku, a łupem złodziei padły elektronarzędzia. Włamywacze weszli do mieszkania, pokonując zabezpieczenia drzwi wejściowych. - Profesjonalne działania funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie sprawców, którymi okazali się dwaj mieszkańcy gminy Kozienice w wieku 41 i 34 lat. Mężczyźni przyznali się do stawianych im zarzutów – słyszymy od Ilony Tarczyńskiej.

 

Sprawcy obydwóch zdarzeń odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za którą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Niebawem sąd zadecyduje o wysokości ich kary.

 

Kozienicka Policja Apeluje

 

Nie dajmy żadnych szans włamywaczom. Postarajmy się zabezpieczyć właściwie nasze mieszkanie lub dom w trakcie naszej nieobecności.

W przypadku dłuższego wyjazdu poprośmy znajomych, rodzinę o opiekę nad mieszkaniem, opróżnianie skrzynki na listy, zabranie ulotek spod drzwi. Dłuższy brak oznak pobytu mieszkańców kusi włamywaczy.

 

- Doświadczenie uczy, że najlepiej zapobiega zagrożeniu włamaniami do domów współdziałanie sąsiedzkie. Nie ma lepszego zabezpieczenia niż czujne oko życzliwego sąsiada. Dlatego nie bądźmy bierni. Zwróćmy uwagę na osoby obce przebywające na klatkach schodowych, w pobliżu naszych mieszkań, jak również w sąsiedztwie. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń poinformujmy o tym Policję – przestrzega Ilona Tarczyńska.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. archiwum
W Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka 11 września rusza dwunasta edycja Uniwersytetu Trzecie...
Foto. medley-art.pl - W walce wieczoru zobaczymy Mateusza Głucha
Jakub Ozga, Mateusz Głuch, Adrian Kutyła to trzej wojownicy, którzy na pewno pojawią się w 28 wrze...
Fot. Fundacja Młodzi dla Warki
Po niezwykle udanej poprzedniej edycji Wrak Race Głowaczów zapał nie stygnie. Fundacja Młodzi dla ...
Fot. Kozienickie Hospicjum
W dniu 22 września na terenie Ogrodu Jordanowskiego w Kozienicach zostanie zorganizowany I Festyn Hospicy...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook