Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Materiał wyborczy Ireneusz Sitarski
Kolejne przypadki bezmyślnych zachowań na drodze
Dodał: KamZap, 09-07-2018 13:54, odsłon: 1524
Fot. archwium
Fot. archwium

Od 6 do 8 lipca kozieniccy policjanci prowadzili wzmożone działania „Noga z gazu”. Akcja ta ukierunkowana była przede wszystkim na kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 6 praw jazdy kierującym za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Podczas weekendowych działań na terenie całego powiatu kozienickiego, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego współpracowali z jednostkami ościennymi tj. Zwoleń, Białobrzegi, Radom oraz Grójec w ramach akcji „Noga z gazu”. Do działań przyłączyli się także funkcjonariusze z Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Ochrony Kolei.

 

6 lipca około godz. 22:20 funkcjonariusze naszej jednostki zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego w miejscowości Osiemborów, gmina Magnuszew. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem renault kango zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył w jadącego drugim pasem opla vectrę. Kierującemu vectrą oraz pasażerom na szczęście nic się nie stało - mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach - Sprawca 27-letni mężczyzna z gminy Magnuszew był totalnie pijany. W swoim organizmie miał niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a teraz sąd zadecyduje o jego dalszej karze - dodaje. Jak informuje Ilona Tarczyńska niestety nie był to pojedynczy przypadek tego weekendu.

W sobotę 7 lipca około godz. 7:40 w miejscowości Łuczynów, gmina Kozienice funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, pracując na mierniku prędkości, zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki VW Golf, który jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 108 km/h. 37-latek zgodnie z obowiązującymi przepisami stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy, a ponadto został ukarany mandatem karnym i nałożone zostały na niego punkty karne.

 

Kolejne prawo jazdy tego dnia zostało zatrzymane w miejscowości Bąkowiec na drodze wojewódzkiej 691. Około godz. 9:30 32-letni kierujący pojazdem marki Skoda Fabia na obszarze zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Mężczyzna również stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym oraz dopisano do jego konta punkty karne.

 

Około godziny 9:50 w miejscowości Anielin, droga wojewódzka 736, został zatrzymany kierujący, pojazdem marki Hyundai Tucson. 45-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h w obszarze zabudowanym przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Ponadto podczas kontroli w wydychanym powietrzu miał ponad pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w niedziele 8 lipca. W miejscowości Łuczynów około godz. 8:00 został zatrzymany 51-latek, który jechał z prędkością 89 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a w wydychanym powietrzu ma niemal promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a sąd zadecyduje o jego dalszej karze.

 

- Kierujący pod wpływem alkoholu oraz przekraczający prędkość w terenie zabudowanym to śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego w tym pieszych. Powyższe przypadki świadczą o kompletnej bezmyślności kierujących, jak również braku świadomości tego, że mogą doprowadzić nawet do śmierci innych ludzi - mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska i przypomina Jest okres wakacji, na drogach może być więcej dzieci, rodzin, które spędzają wspólnie wolny czas. To czas, kiedy więcej osób korzysta z rowerów czy chociażby wspólnych spacerów. Zastanówmy się nad swoim postępowaniem, na drodze miejmy szacunek do innych użytkowników drogi i szanuj życie.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...
Policjanci z powiatu kozienickiego zatrzymali dwóch amatorów perfum. Mężczyźni tym proceder...
Fot. PTTK Kozienice
W sobotę 18 maja odbył się XXI Rajd Nadwiślański zorganizowany przez Oddział PTTK w Kozienicach.
Zespół Enej zagra w Kozienicach. Źródło: oficjalna strona zespołu
1 czerwca czeka nas kolejna edycja imprezy związanej z Puszczą Kozienicką. Jak zwykle możemy spodziewać s...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook